| Adry05 a întrebat:

Buna!
Mi-am facut cont de Netflix si as vrea sa am meniul in engleza dar as vrea ca la filme sa-mi apara la posibilitati de audio si subtrari si limba franceza si germana. Cum as putea face asta fara sa dau meniul in franceza sau germana? Am testat un film, daca am meniul in engleza imi apar vreo 5 limbi diferite (inclusiv greaca si turca?! ) numa franceza nu, cand dau meniul pe franceza am la acelasi film posibilitate si de audio si subtitrare in franceza. Se poate face asta? Daca da, cum? Am incercat prin setari dar nu gasesc vreo optiune de setare pentru subtitrari.

Răspuns Câştigător
| Lostlyric a răspuns:

Din pacate, doar acele traduceri sunt disponibile. Unele seriale au in plus sau in minus limbi straine si asta doar pentru subtitrari. Pentru audio, subtitrarea este mereu cea automata, adica, originalul. Setarile legate de traducerea in alte limbi a meniului nu are nimic in comun cu setarile de audio si subtitrare ale video-urilor.

| Adry05 explică (pentru Lostlyric):

De fapt, are. Daca dau meniul in franceza, imi apar automat la multe (ca sa nu zic toate ca n-am stat sa verific pe fiecare) optiunea si pentru audio si pentru subtitrare in fraceza dar n-as fi vrut sa am meniul in franceza pentru ca nu-mi place deloc cum arata (Dubios, stiu, dar chiar suna foarte naspa setarile si optiunile in frnaceza) si nici descrierile filmelor nu-mi place sa le citesc in franceza.

| Lostlyric a răspuns (pentru Adry05):

Daca selectezi meniul in franceza, iti traduce filmele in franceza? Cele propriu-zise?

| Lostlyric a răspuns (pentru Adry05):

Al meu are setarile pe romana si filmele pe traducerea automata din engleza in romana. Iar la majoritatea filmelor si serialelor, vad subtitrari doar in cateva limbi, majoritatea neavand franceza.

| Adry05 explică (pentru Lostlyric):

Daca setez eu, da. Pot sa le fac in continuare in limba lor originala sau dublate in franceza (daca am meniul dat pe franceza). Si la romana am vazut ca e asta.