| VASSILEXXX a întrebat:

Sunt un fan inrait al animeurilor am o lista de animeuri terminate si altele care le voi termina curand deci va rog sa imi sugerati niste animeuri de genul acesta

Dragon Ball: terminat

Dragon Ball Z: 102

Shagugan no Shana: terminat

Shagugan no Shana II: terminat

Shagugan no Shana III: 6

DN Angel: terminat

Naruto: terminat

Naruto Shippunden: 244

Bleach: 355

Elfin Lead: terminat

Inuiasha: terminat

Inuiasha actul final: terminat

Yuyu Hacuso: terminat

Vampire Knight: terminat

Deadman Wonderland: terminat

Helsing: terminat

The world only God knows: terminat

Death note: 8

Saikano: terminat

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Hey hey heyhappy
Deci si tie iti plac animeurile, foarte bine, si mie, si nu am citit lista cu anime, o sa-ti spun ce lista am eu, doar cu cele terminate, pentru ca eu intai termin un anime si apoi ma apuc de altul, si o sa fac si o mica descriere la unele, daca vizionezi anime-ul sau l-ai terminat, treci pestewinking :

1. Dragon Ball(Toata seria adica si dbz si db gt)- Preferatul meu, desii am anime-uri la care gandesc cateodata "wow ce super a fost, asta ramane pe primul loc, actiune, comedie, fantasy, de toate, goku e genial, puteri incredibile si un fir narativ din care intelegi si tu ceva, si scopuri diferite, nu ca la unele care toti au acelasi scop.

2. Fairy Tail- La asta ma uit acum, adica am terminat de vizionat capitolele postate, dar trebuie sa mai apara. Fairy Tail are tot ce-i trebuie sa ajunga un anime mai tare decat cele 3 din istorie, Dragon ball, naruto si one piece. Actiune, romance, comedie, fantasy, eu sincer sa fiu mai mereu am plans la anime-ul ala, pentru ca nu te poti abtine.

3.Bleach- Ce sa zic, foarte bun, te face sa te ridici de pe scaun si sa tipi "ban- kai" si sa te simti mai puternic, insa ce nu-mi place este ca este genul despre care am zis mai sus, mai toti vor sa cucereasca soul socety, si devine plictisitor la un moment dat, cand vezi acelasi scop in rest, comedie si actiune din plin, nu ai cum sa te plictisesti daca nu esti superficial la detalii minorewinking

4.Hellsing- Bun, dar nu mi-a placut atat de mult ca urmatorul.

5. Hellsing Ultimate- Aici am ce zice, este o istorie puutin diferita de hellsing, adica seamana cam pana la secventa cand Seras Victoria se transforma in vampirita, de acolo se schimba multe, ce mi-a placut mai mult, voci mai bune, adica inregistrarea mai buna, grafica mult mai placuta, si mai mult sange, violenta, etc, decat in hellsing, dar este un anime violent foarte bun, ti-l recomand!

6. Death note- Te uiti la el, l-am vazut la tine in intrebare, e ok, uita-te, te face praf, adica la sfarsit ramai frustat cum de sunt atat de putine capitole...

7. Yu Yu Hakusho- Buuuun, dar putine capitole, as fi vrut mai multe, nu te plictisesti, te tine in suspans, si e foarte potrivit pentru un copil cu varsta intre 10-16 ani.

8. Trigun- Uita-te, vest salbatic, dar intr-un fel in viitorul trecut, adica arme si roboti in vestul salbatic de demult, foarte bun, multa comedie, si te lasa pe ganduri la sfarsit, te lasa pe tine sa te gandesti ce se intampla mai departewinking

9.Bakuman- Daca iti plac anime-urile nu ai cum sa vezi acest anime extraordinar, istoria a 2 tineri de liceu care vor sa deseneze manga (nu ai voie sa nu stii ce e aia manga daca iti plac anime-urile), si vor sa ajunga la nivelul in care manga lor sa fie serializata:X e foarte tare dar putine capitole, insa mai e bakuman 2 care inca este in progres cu postarea capitolelor inca nu stiu cate are.

10.Devil May Cri- Da, exista si anime, nu numai joc, cum altii doar asta stiu, l-am vazut de curand, foarte tare, te lasa masca puterile lui Dante, mai ales la ultimul capitol cand seamana putin cu Alucard, cam invincibilwinking

11.Hight School Of Death- Deci pe asta il astept al 2 lea sezon de mor, este un anime excelent, putin hentai dar te lasa masca, nu ai voie sa te plcitisesti la el, e bestia, abia astept sezonul 2 da nu stiu cand apare, si daca apare sigur:X

12.Ao no exorcist- La fel, putine capitole in rest e genial, istorie buna, actiune pe masura si comedie din plinwinking

13.Detective Conan- Foarte bun, logica dezvoltata aproape ca in death note, dar are 512 capitole, si te cam plictisesti vazandu-l mereu, si totusi te surprinde de fiecare data.

13. One piece- Mare pica port acestui anime pentru simplul fapt ca are unele capitole care nu au aparut in romana, huooo vrem si noi sa-l vedem calumea, foarte bun anime, doar ca cateodata te plictisesti, mai putin in lupte, acolo nu.

14. Tengen Toppa Gurren Lagam- Multa actiune, putiiiiin hentai, si comedie, foarte bun, dar putine capitolewinking

15.Slap Up Party: Arad Senki- Putin cam plictisitor si cu o istorie putin cam prea simpla, in rest e okwinking
Atat, bine, toate sunt reduse, uite lista cu ce am vazut eu in total:

1. Dragon Ball
2. Dragon Ball Z
3. Dragon Ball Gt
4. Bleach
5. Fairy Tail
6. Death Note
7. Hellsing Ultimate
8. Hellsing
9. Trigun
10. Hight School of death
11. Ao No Exorcist.
12. Bakuman
13. Devil Mai Cry
14.Cowboy Bebap- l-am vazut de mult, nu e mare lucru.
15.One piece
16. Tengen Toppa Gurren Lagam
17. Slap Up Party: Arad Senkai
18. Yu Yu Hakusho
19. Bakuman 2
20. Dragon Ball vreo toate filmemel
21. Bleach 1 film
22. Trigun Filmul
23. Yu Yu Hakusho 1 film
NU SUNT IN ORDINEA PREFERINTELOR. Si nu am vizionat naruto, pentru ca nu-mi placehappy

5 răspunsuri:
| Diabolique a răspuns:

Întradevăr, ai o listă impresionantă.
În primul rând, termină Death Note (genial).
În al doilea rând, uite recomandările mele pe lângă cele menționate deja de tine: One Piece, Full Metal Alchemist, Devil May Cry, Hell Girl, Elfen Lied, Honey and Clover, Code Geass.
Vizionare plăcută!

| Sedativ a răspuns:

Shaman King, o poveste foarte frumoasa.
Daca nu vrei anime poti citit manga-ul in engleza, iti recomand!

| VASSILEXXX explică (pentru Sedativ):

Shaman King l-am vazut la TV cand se difuza pe Jetix dar multam de ajutor

| HisoryFunnyNaruto a răspuns:

Incearaca-Uta No Price Sama,Nana, Ao no exorcist, Sekirei, Maid Sama, Fruits Basket happy mie mi-au placut

| VASSILEXXX explică:

Multumesc tuturor sa stiti ca a fost o decizie foarte grea dar in final m-am decis si am ales un castigator dar repet a fost o decizie foarte grea