| MarianAlexandru22 a întrebat:

Știți cumva dacă au făcut și alte țări ASIA EXPRESS? Dacă da, care și dacă au făcut ceva asemănător dar emisiunea s-a numit altcumva, va rog sa-mi ziceți. Multumesc happy

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Amazing Race. A fost difuzat pe AXN.
https://www.youtube.com/watch?v=SxZ8CpThq8g

1 răspuns:
| PainTech a răspuns:

Formatul emisiunii e facut de Ludo Poppe ( presedintele 4mat4Media ). Emisiunea originala a fost in olandeza (Belgia si Olanda ), se numea Peking Express. Logo-ul emisiunii e identic. Apoi emisunea a aparut in Suedia si Danemarca, Franta, Spania si Italia.
Emisiunea incepea din Beijing, apoi s-a hotarat dupa cateva sezoane punctul de inceput ca fiind Africa de Sud.