| ValyCLk a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu numele unui film. Cred ca era cu Nicolas Cage. Acțiunea începuse în evul mediu, dar personajul principal a călătorit în timp, în prezent în film. A ajuns la spital și fusese diagnosticat cu ciuma bubonica, o boala care dispăruse din evul mediu (spusese un doctor) cam atât îmi aduc aminte. Va mulțumesc!

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vezi daca e acesta:
The Navigator: A Medieval Odyssey (1988)
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Navigator:_A_Medieval_Odyssey

| iwefgOficiall a răspuns:

Nu cred ca este cu nicolas cage am stat sa caut printre filmele lui dar nici unul la cum descrii tu ceva un pic asemanator era Ucenicul vrăjitor care este cu vrajitori dar are alt subiect!