| anonim_4396 a întrebat:

Vin aici cu o problema de personalitate decat cu un subiect despre seriale pentru ca nu stiu unde s-ar integra intrebarea asta...
Am 19 ani, aproape 20. Pana acum 2 ani urmaream o gramada de anime-uri de toate felurile dar acum daca incerc sa ma uit la unul am o senzatie de stanjenitate ( cringe ai putea sa zici ) imensa, nu pot sa ma uit la nimic. Sincer poti sa zici ca am "crescut" sau m-am maturizat dar inca iubesc chestiile geek gen super puteri / dimensiuni / SCIFI si restul, ce s-a intamplat?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In loc sa te bucuri ca nu-ti mai plac rahaturile alea, tu pui astfel de intrebari.

| Sn4k3 a răspuns:

Ti-ai dat si tu seama ca sunt ciudate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai inceput sa-ti dai seama ca sunt niste idiotenii.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu toate anime-urile sunt idiotenii. Asa ziceam si eu pana m-am uitat la Death Note care e incredibil.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca iti plac chestiile Scifi si dimensiuni, trebuie sa vezi Donnie Darko daca nu l-ai vazut deja, neaparat varianta uncut (ca mai lunga).

| anonim_4396 explică (pentru AlexCristi97):

Donnie Darko e un film genial cu o coloana sonora extraordinara, daca anime-ul e altul, nu-s interesat sa-l vad.

| AlexCristi97 a răspuns (pentru anonim_4396):

Death Note este despre unul care a gasit un carnet in care scrie orice nume si acea persoana moare. Daca iti place genul crime, politist, dark, suspans, uita-te la primele 2-3 episoade si imposibil sa nu te prinda. M-am uitat cu niste prieteni si tensiunea care se creea in camera in anumite momente ale anime-ului ne facea sa oprim pentru ca uitam sa respiram laughing. Printre cele mai intense seriale/filme vazute vreodata.

| TediiL a răspuns:

Daca tie iti place, nu renunța
E bine ca faci ce-ti place
Poate că ar trebui sa lasi mai ușor
Gen
Un episod pe zi, maxim 2
Esti o persoana sociabila?

| Bro4555 a răspuns:

Eu iti recomand Orange, este un sf romance. Eu am 18 ani si pot spune ca la fel ca tine ma simt putin ciudat cand ma uit la anime, nu stiu, cel putin imi induc asa o stare de depresie, si nu imi pot explica de ce.dar daca iti plac nu ai ce face, decat sa continui sa te uiti big grin. Multa bafta