| LoveAnime12 a întrebat:

Vreau niste anime-uri in care sa fie multa aventura,comedie,supernatural, magic.Cum ar fi Nanatsu no Taizai sau Fairy Tail

Răspuns Câştigător
| onneshhott a răspuns:

Super in sfarsit o intrebare si pentru mine.
Vad ca ai deja douo raspunsuri dar am si eu ceva de zis.
1 Trinity Sven (actiune, magie, harem, ecchi. comedie)
Este vorba despre un baiat care traia intr-o lume creata de el (de puterea lui magica).El avea potentialul unui rege demon.
cand isi da seama de acest lucru se inscrie la o scoala de magie si de acolo incepe aventura este foarte grozav iti recomand.
2 Akiame ga Kill (actiune, aventura, comedie, magie, drama, harem) ESte foarte grozav am fost foarte trist cand s-a terminat dar ti-l recomand.
3 High School DxD (actiune magie harem ecchi demoni aventura romance) foarte foarte tare are trei sezoane subtitrate e pe primul loc in lista mea de anime si l-a luat si pe naruto sincer.
l-am vazut de trei ori si ntot nu ma satur de el il recomand.
4 Campione (actiune romance ecchi aventura magie) este foarte grozav este vorba despre un baiat care se lupta cu zeii si are titlul de ucigas de zei.
5 Seiken Tsukai no World Breack (actiune magie aventura harem romance) este foarte grozav este vorba despre o scoala de magie si vieti anterioare este foarte super.
6 Seirei Tsukai no Blade Dance (harem ecchi romance magie )din nou este vorba despre o scoala de magie (doar pentru fete)dar un baiat se inscrie la acea scoala la cererea directoarei si pentru a participa la un concurs unde daca il castigai ti se indeplinea o dorinta la alegere el doreste sa isi salveze sora.
7 Shinmai Maou no Testament (ecchi harem romance actiune magie aventura demoni zeii eroi) il recomand dar este cam vulgar deci...
8 Ichiban Ushiro no Daimaou (magie harem ecchi actiune romance school) este vorba despre o lume in care magia exista pentru toata lumea dar nu toti o pot folosi iar ce ce o pot folosi se duc la scoli speciale de magie unde se inscrie si un baiat care era un rege demon dar el nu stia deoarece era orfan si fusese crescun intr-o biserica si dorea sa ajunga epiepiscop.

Si cam atat deoare ce m-am plictisit sa mai scriu.
Daca tiau placut si mai doresti lasa-mi un mesaj mai am destule.
A da nu sunt loate random de pe un site sunt vizionate de mine personal nu imi plac oamenii care copiaza niste titluri de pe un site si apoi le pun la intamplare.
Garantez ca daca nu leai vazut deja o sa iti placa.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Hataraku Maou-sama!
Sigur iti va fi pe plac.