| s3s a întrebat:

Salut.vreau sa conectez pc-u la un tv, LED Hitachi, si nu stiu cum, adica conectez cablul HDMI la ambele si apoi (Control Panel » Hardware and Sound » Connect to an external display), pe pc imi gaseste monitorul extern.....intrebarea este la tv ce trebuie sa-i fac, am gasit pe net ca trebuie sa fie in mod AV, adica...

4 răspunsuri:
| Marry1227 a răspuns:

Da

| taken a răspuns:

Cred ca ai o tasta la telecomanda AV (la mine scrie source AV). Apesi tasta respectiva ca si cum la televizor ar fi conectat un DVD player. Apoi pornesti calculatorul.

| razvitzi a răspuns:

Trebuie sa fie in mod hdmi! eu am pe telecomanda buton hdmi!

| s3s explică (pentru razvitzi):

Am gasit pana la urma...nu am pe telecomanda, am in meniul tv-ului