| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi recomandati si mie un serial care sa aiba ceva istorie, fictiune, aventura, in principiu actiunea sa se petreaca intr-o era medievala sau in antichitate. Precum Spartacus, Rome, Game of thrones, The Tudors, The Borgias.
Multumesc anticipat!

11 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

Game Of Thrones

| raresbarbier a răspuns:

Suleyman magnificul sub domnia iubiri sezonul 3 va incepe din toamna

| Roronoa a răspuns (pentru raresbarbier):

Sorry dar nu m-as uita la asa ceva nici intr-un milion de ani.

| サクラ a răspuns:

Iti recomand Iljimae 2008

| Roronoa a răspuns (pentru サクラ):

Nu prea imi plac k-drama sau j-drama, uzumaki-san big grin

| Banyik_Ionutzz_1998 a răspuns:

Suleyman Magnificul, nu este foarte mare are doua sezoane adica aproape 70 episoade sau filmul 10.000 inainte de Hristos.

| Numby a răspuns:

Nu cred ca mai sunt seriale de genu asta in afara de astea...

PS: Revolution daca iti place ii ceva genu lumea moderna se intoarce in epoca de piatra...

| Roronoa a răspuns (pentru Numby):

Mi-a mai recomandat cineva Pillars of the Earth si The Vikings. cica ar fi tot in genul asta. Si am inceput sa ma uit la Da Vinci's Demons, au aparut doar 4 episoade pana acum. Nu-i rau.
"Revolution" e deja pe lista mea, imi plac si astea cu viitorul post-apocaliptic. Probabil il incep cand se va termina primul sezon big grin