| zerro17 a întrebat:

Salutare;
Am inceput sa ma uit la Hannibal (serialul). Are vreo legatura cu filmul? Ar trebui sa vad filmul ca apoi sa inteleg serialul?

Răspuns Câştigător
| UnleashedPsycho a răspuns:

Ai văzut serialul măcar? Chiar dacă de acolo porneşte, asemănările dintre film şi serial sunt, cel puţin până acum, destul de puţine. Ideea de bază e, iar unele scene parcă-s exact din film. Am şi spus că nu are MARE legătură, ceea ce înseamnă că are, dar nu e copie fidelă şi, în plus, nu e nevoie să vizionezi filmele ca să ştii ce se întâmplă în serial. Sunt pe două căi diferite.

3 răspunsuri:
| UnleashedPsycho a răspuns:

Nu are mare legătură, dar filmul, de fapt filmele, sunt foarte bune şi nu strică să le vizionezi.

| Gray77 a răspuns:

Nu cred ca va avea vreo legatura cu filmul, adica filmul se termina cand o elibearaza pe fata si el pleaca intr-un avion.Filmu e foarte scarbos, l-am vazut de 2 orilaughing, inainte de asta a fost filmul Tacerea Mielilor in Hannbial el a evadat din arest, un agent Fbi(o femeie) l-a interogat intr-o inchisoare de max securitate de psihopati, dupa ce s-a terminat ea a avut cosmaruri in care aparea Hannibal, Mason Verder a fost a 6-a victima a lui Hannbial a scapat cu viata dar complet desfigurat, acesta isi foloseste uriasa avere pentru a se razbuna de Hannibal, pentru al scoate din ascunzis o foloseste pe femeia de la FBI, cea care l-a interogat in urma cu 10 ani, mrg Hannibal ii omoara pe toti, ramanand doar fata pe care o lasa sa traiasaca.
Cam asta este filmul daca tu urmaresti serialul vezi daca se aseamana

| Kingdomm a răspuns:

UnleashedPsycho greseste, are legatura, ca de acolo porneste, nu stie el/ea cum e filmul, zice asa sa se afle in treaba.

| UnleashedPsycho a răspuns (pentru Kingdomm):

Ai văzut serialul măcar? Chiar dacă de acolo porneşte, asemănările dintre film şi serial sunt, cel puţin până acum, destul de puţine. Ideea de bază e, iar unele scene parcă-s exact din film. Am şi spus că nu are MARE legătură, ceea ce înseamnă că are, dar nu e copie fidelă şi, în plus, nu e nevoie să vizionezi filmele ca să ştii ce se întâmplă în serial. Sunt pe două căi diferite.