| Radutzu27 a întrebat:

Salutare. Am si eu nevoie de putin ajutor in legatura cu 2 filme vazute acum ceva timp, pentrecute in tipul celui de-al Doilea Razboi Mondial, carora nu le stiu numele, poate le stiti voi.
In primul din ele e vorba de cativa prizonieri(americani din cate imi amintesc) ce incearca sa evadeze din inchisorile nemtesti. Se aliaza si reusesc sa sape cate un tunel, iar comandantul lor (Jason Statham parca.) ajunge sa fie omorat
Iar in cel de-al doilea e vorba de un tanar ce doreste sa se inroleze in armata, insa are probleme cu vederea. Stiu ca purta ochelari, iar pentru a trage fix si-a pus o guma de mestecat pe ochelari pentru a-i tine nemiscati... Mi s-a parut geniala faza. La fel si cele doua filme.

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Al doilea film este:Brothers (2009)
http://www.cinemagia.ro/filme/brothers-28874/

| Radutzu27 explică (pentru faramatania):

Multumesc frumos, scuze ca iti raspund doar acum. big grin

| faramatania a răspuns (pentru Radutzu27):

Cu plăcere, mulțumesc și eu.