| JustMatt a întrebat:

Salutare, caut si eu de ceva timp un film vechi, era ceva legat cu copii gemeni si cu puterile dintre ei, iar povestea era despre un baiat si o fata(frati gemeni) ca ei erau despartiti si se intalnesc la 12 ani daca nu ma insel... Un film sf. Sper sa nu ma injurati

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu e vorba de gemene? Povestea seamănă cu ceea ce descrii tu...
Twitches (2005)
http://www.cinemarx.ro/filme/Twitches-Vrajitoarele-132068.html

| JustMatt explică (pentru floresdemayo):

Mersi de raspuns, dar nu este acesta. Filmul de care eu vorbesc, este destul de vechi

| JustMatt explică (pentru floresdemayo):

Din ce-mi amintesc si termina filmul cu o secventa in care urcau intr-un ozn mai multe perechi de gemeni, ei erau considerati ciudati de ceilalti, ca atunci cand se intalneau aveau o putere... si personajele principale erau singurii gemeni baiat si fata.

| floresdemayo a răspuns (pentru JustMatt):

Dacă l-ai vizionat la TV, poate-ți amintești anul, respectiv postul TV. Aștept.

| JustMatt explică (pentru floresdemayo):

TVR1 sau PROTV (ca astea le prindeam pe vremea aia, cu puricei) si anul... 2002 - 2004

| floresdemayo a răspuns (pentru JustMatt):

Încerc să te ajut. Vezi si filmul:
Escape to Witch Mountain (1975)
Poti citi descrierea detaliata aici:
http://en.m.wikipedia.org/wiki/Escape_to_Witch_Mountain_(1975_film)

Exista si o varianta mai nouă, Escape to Witch Mountain (1995), un remake dupa cel din 1975.
Ambele le găsești online pe Youtube. După ce le vizionezi, poți urmări și continuarea, Return from Witch Mountain (1978)