| Violetta_Vio_1994 a întrebat:

De ceva timp imi bat capul sa caut un film pe care l-am vazut de mult, pe canalul Hallmark, unde obisnuia sa fie rulat. Acum insa, nu imi pot amintii numele acestuia. Povestea suna cam asa: doi copii, fata si baiat, se intalnesc de mici si se plac. Fata mai avea doi frati iar baiatul, in viitor urma sa devina print. Copiii s-au despartit la o cascada a viselor, iar dupa aceea fata a fost capturata de un vrajitor impreuna cu fratii sai si tinuta intr-un turn. Copiii au continuat sa comunice unul cu altul, dar doar prin vis, capatand aceasta putere de la mersul la cascada viselor unde acolo intalnisera un fel de zana. Ajunsi mari, au continuat sa se vada in vis cu aceeasi infatisare pe care o stiau fiecare din ei, cea de copii. Tatal baiatului ii da o provocare, aruncand inelul familiei in apa, spunandu-i ca doar atunci cand va fi capabil sa il gaseasca, va fi demn de coroana pe care avea sa o poarte. Dupa un timp ei se intalnesc dar nu isi dau seama ca se cunoscusera de mici. Aceastia, dupa mica revedere, in noaptea respectiva se viseaza unul pe altul dar cu infatisarea din prezent. Baiatul, Damian, ajunge sa fie otravit de omul care o tine captiva pe fata, Alice ( daca nu ma insel) in asa fel incat insusi barbatul ce o tinea captiva, isi transporta mintea haina si sufletul murdar in el, manevrandu-l dupa bunul plac. Dupa un timp toate revin la normal si ajung impreuna. Filmul este in italiana, si sunt constienta ca ceea ce am facut aici, s-a numit povestirelaughing) Stiu, ciudat. Il stiu atat de bine in a-l povestii, incat nu ii cunosc numelerolling on the floor As aprecia enorm daca cineva m-ar ajuta cu un raspuns big grin Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când ai zis de Alisea, mi-am amintit filmul...
Alisea și prințul din vis (Sorellina e il principe del sogno)

https://www.cinemagia.ro/......-vis-5694/

| Violetta_Vio_1994 explică (pentru floresdemayo):

N-ai idee cat l-am cautat! Multumesc din suflet! :*

1 răspuns: