| Silviupppp a întrebat:

Salutare!
De curând mi-am făcut abonament la Netflix, dar am o problemă, subtitrările în română nu-mi sunt afișate.
Îmi poate spune cineva cum le pot activa?(țin sa menționez că acest cont a fost creat în Franța)
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Intri aici
https://www.netflix.com/YourAccount

Si poti sa setezi pentru fiecare profil limba de afisare si subtitrarile (cel putin in Romania merge)

Totusi e posibil ca fiind cont facut in franta sa fie multe seriale care nu sunt traduse in romana. (din cauza drepturilor de autor)

| Adry05 a răspuns:

Din cauza ca esti in franta

| Silviupppp explică (pentru Intruder19):

Aș putea dezactiva contul si reface unul cu vpn de România?

| CatatinSTF a răspuns:

Schimbă-ti limba de afișare din Setări, din franceză sau engleză în română, dar atenție unele filme sau seriale sunt disponibile doar în franceză pentru că în catalogul românesc nu sunt, dar în cel francez sunt disponibile. ( catalogul diferă de la țară la țarî)