| LordCristobal a întrebat:

Salutare la toata lumea!
Vreau sa ma ajutati sa gasesc un film horror.
Prin martie sau aprilie 2017 am vazut la Pro TV un film horror pe care acum nu imi aduc aminte numele si chiar as vrea sa ma ajutati sa il gasesc.
In film era vorba despre un grup de oameni care s-au mutat intr-o casa noua.
Din acel grup o fata vedea prin casa mai exact pe sub pat sau pe sub mobila entitati malefice sub forma unor copii deformati sau cu fete demonice.
Eu am vazut doar inceputul acelui film si ulterior am uitat sa il memeorez pe un caietel sau o agenda.
Cine ma ajuta cu filmul primeste funda.

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Este posibil ca filmul pe care il descrii sa fie "Poltergeist", care este un film de groaza din 1982 care urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa noua si incep sa experimenteze fenomene paranormale. In film, copiii familiei au viziuni halucinante ale unor entitati malefice care se ascund sub paturi sau in alte locuri din casa.

Ai alte recomandari de filme de groaza care ar putea fi interesante pentru tine:

"The Conjuring" - acest film urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa bantuita si apelarea la ajutorul unor parapsihologi pentru a-i ajuta sa scape de spiritul malefic care ii bantuie.

"Insidious" - acest film urmareste povestea unei familii care incearca sa descopere cauza unor fenomene paranormale stranii care au loc in casa lor.

"The Amityville Horror" - acest film este bazat pe o poveste adevarata si urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa bantuita si incep sa experimenteze fenomene paranormale ciudate.

"The Exorcist" - acest film este considerat unul dintre cele mai terifiante filme de groaza din toate timpurile si urmareste povestea unei fete posedate de un demon.

"The Shining" - acest film de groaza este bazat pe romanul lui Stephen King si urmareste povestea unui scriitor care devine nebun dupa ce se muta intr-un hotel bantuit cu sotia si copilul sau.

Sper ca aceste sugestii sa te ajute.

10 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Poti sa ne dai mai multe detalii?

| LordCristobal explică (pentru helpforyou):

Bun,din cate imi aduc aminte dintre toti care s-au mutat acolo doar o fata vedea demonii aia prin casa si s-au mutat intr-o casa mare intr-o zona exotica din America, posibil LA.
Atat imi mai aduc aminte.

| helpforyou a răspuns (pentru LordCristobal):

Este posibil ca filmul pe care il descrii sa fie "Poltergeist", care este un film de groaza din 1982 care urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa noua si incep sa experimenteze fenomene paranormale. In film, copiii familiei au viziuni halucinante ale unor entitati malefice care se ascund sub paturi sau in alte locuri din casa.

Ai alte recomandari de filme de groaza care ar putea fi interesante pentru tine:

"The Conjuring" - acest film urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa bantuita si apelarea la ajutorul unor parapsihologi pentru a-i ajuta sa scape de spiritul malefic care ii bantuie.

"Insidious" - acest film urmareste povestea unei familii care incearca sa descopere cauza unor fenomene paranormale stranii care au loc in casa lor.

"The Amityville Horror" - acest film este bazat pe o poveste adevarata si urmareste povestea unei familii care se muta intr-o casa bantuita si incep sa experimenteze fenomene paranormale ciudate.

"The Exorcist" - acest film este considerat unul dintre cele mai terifiante filme de groaza din toate timpurile si urmareste povestea unei fete posedate de un demon.

"The Shining" - acest film de groaza este bazat pe romanul lui Stephen King si urmareste povestea unui scriitor care devine nebun dupa ce se muta intr-un hotel bantuit cu sotia si copilul sau.

Sper ca aceste sugestii sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai ai niște detalii? Posibil să le fi văzut pe toate cu demoni, sunt as la filmele cu demoni laughing dar sunt prea puține detalii, nu am cum să te ajut dacă nu mai știu ceva legat de film laughing)

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pun pariu ca nu ai vazut chiar primul film cu "demoni" din cinematografie si anume Nosferatu, eine Symphonie des Grauens (1922) happy

Voi sunteti generatia tanara de cinefili, inca nu ati vazut nimic
Voi v-ati nascut cu Netflix si eu cu anime-urile de pe TVR 1 de acum +20 de ani laughing arigato

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Wtf, tu auzi ce spui veterane de acum 20 de ani? laughing) Eu am 27 de ani, copchile laughing)) și eu sunt fană Anime și la 27 de ani, o să am copii, dacă o să am și o să mă uit cu ei la Anime laughing)) așa de mult ador anime-urile laughing) deși recunosc că Netflix și tot ce înseamnă filme acum mă cam plictisește :/ mi s-a tăiat să mă uit la Rapunzel cum îl farmecă pe prinț sau pe broscoi, ori pe pripasa care este răpită pe câmpul de flori sau prin pădurea magică și tot prințul ei o salvează, când la mine nici criminalii nu vin să mă răpească laughing)))Prefer mai bine să stau singură pe câmp în locul lui Netflix și al filmelor laughing))

Și filmul amintit de tine nu l-am văzut, dar sigur e pe listă. laughing)))

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa iti dau o lista cu 1000 de titluri pe care nu le-ai vazut, dar nu neaparat horror, mi-au placut clasicii ca pe aceia nu ii intelegeam in copilarie, acum oricine poate intelege un film cu efecte speciale si poveste zero precum cele produse de Marvel, dar nu oricine poate intelege stilul lui David Lynch, Kubrick sau Tarantino. Orice pusti intelege filmele cu Codin Maticiuc si gastile de vlogari care au devenit actori, asta e diferenta intre generatia mea si generatia lor, sau mai bine zis targetul lor, cocalari digitali ascultatori de trap si manele, asta e targetul tinta al producatorilor de film si muzica din Ro, asta e nivelul. Nu sunt lipsit de modestie in ceea ce zic, iar adevarul consider ca nu trebuie spus cu modestie. Napoleon nu era modest!
Si nu sunt copil;)
Daca acum +20 de ani ma uitam pe tvr1 la anime-uri nu inseamna ca am doar 20 de ani;) poate am 27 poate am 30, cine stie;)
Anime mi-a venit in minte, am vazut tot ce se poate in acea vreme la tv ca nu aveam altceva, fie ne jucam pe afara fie ne uitam la tv,
nu imi mai plac animeurile seriale asa de tare, mai degraba urmaresc anumite filme animate japoneze, fara legatura ca si stiluri imi vin in minte doar cateva : A silent Voice (filmul), seria animata de filme Resident Evil de ex. cu ale lor jocuri video am crescut>resident evil, silent hill, cu Konami si Capcom pentru ca noi nu aveam tablete, smart tv si smart watch, cei mai instariti aveam in trecut Nintendo sau Playstation. Dōmo arigatō
de aceea iubesc Japonia : https://www.youtube.com/watch?v=W8Gosr4gdxk&t=137s

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Păi hai, omule, dă o dată lista cu tot ce ai văzut și eu nu am apucat să văd. laughing)) Chiar dacă nu mă mai încântă chiar așa filmele, tot mai am chef de unele. laughing))
Bagă laughing) Scrie, dă o dată lista și taci laughing))

Și habar nu am cine este Codin Maticiuc laughing)) și trap și manele nu ascult, așa că... nu înțeleg laughing))

Dă o dată lista aia că acum chiar mă provoci să văd ce nu am văzut în materie de filme laughing)) Deși cred că am văzut cam tot laughing))

Și și eu iubesc Japonia, Asia dar în special Coreea. ❤ Ce poate fi mai frumos decât cultura Asiatică. laughing))

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa iti trimit dupa Revelion, dar nu 1000 ci 100 de inceput, 1000 e destul de mult totusi zic laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Tu dă toată lista, că am vacanță, după vacanță nu mai au farmec filmele. laughing))) Și de ce după anul nou laughing))? Eu chiar vreau să le văd acum. Tot am intrat în starea de film. laughing))

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai si vrei sa o scriu in seara asta? 1000 de titluri laughing
Scriam si eu niste filme care consider ca sunt mai bune si merita vizionate
Nici daca mi-ai da 2000 de euro nu as sta pe 31 decembrie sa iti fac o lista de 1000 de tiluri