| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, stie cineva care e ordinea cronologica din filmele cu comisarul Roman?

4 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

Cu mainile curate! un comisar acuza! ultimul cartus! revansa! duelul! toate au fost grozave! pe langa acestea pot fi usor integrate si conspiratia! departe de tipperary! capcana! au legatura cu comisarul moldovan sau roman! cu toate ca nu prea! in fine toate mi se par tari! dar parca nu stiu pana la revansa mi-a placut! deoarece sergiu nicolaescu in rolul comisarului moldovan! se lupta ori cu buciurliga! ori cu scoarta! ori cu patulea! ori cu lascarica! ori cu paraipan! oricum ar fi fost! chestiile astea imi placeau! de la duelul deja! mai erau maimuca sima etc! deci clar daca numai erau paraipan! casapu! zisu! sau chiar chirvase! numai avea farmec! etc! mie imi pare rau de gheorghe dinica! ca nu i-au mai dat dupa revansa! un rol de legionar macar! oricum nici pe lascarica dar nici pe paraipan! nu ii mai putea juca! doar in conditiile in care s-ar fi intors din morti! doar asa! ma bucur sa vad ca i-a integrat pe mircea albulescu ion besoiu amza pellea sau colea rautu! inclusiv restul de actori! care au mai jucat!

| Radu-Andrei_Avieriţei_1992 a răspuns:

Cu mainele curate. Un comisar acuză. Ultimul cartuș. Revanșa. Duelul.

| gornistu a răspuns (pentru Radu-Andrei_Avieriţei_1992):

Dar Conspiratia, Departe de Tipperary si Capcana nu sunt din serie?

| gornistu a răspuns (pentru Radu-Andrei_Avieriţei_1992):

E ceva gresit, titlurile sunt amestecate, unele sunt cu comisarul Moldovan