| Gabriel8365 a întrebat:

Salutare TPU, imi puteti recomanda un anime ( romance,echi, action, magic, fara harem) ceva gen „hight school DXD" (dar fara harem!) Multumesc!

2 răspunsuri:
| EvilMayDie64 a răspuns:

Vrei un fel de High school DxD, cu ecchi, dar fara harem? Sa vedem...
No Game No Life (nu stiu daca l-ai vazut), e despre doi frati (vitregi, anime style), ajung intr-o lume paralela unde totul e cu si despre jocuri. Putin romance, mult ecchi.
Highschool of the Dead ar fi exact ceea ce cauti: un grup de tineri in fata unei apocalipse zombie, multa actiune, mult ecchi si putin romance.
Prison School are si el o combinatie intre ecchi si romance fara harem, e despre un grup de perversi care au fost prinsi cand se uitau la fete cum se schimba si sunt bagati intr-o detentie gen puscarie.
Rakudai Kishi no Cavalry, e intr-un fel de scoala moderna de cavaleri, dupa cum spune si numele, despre un tip care, desi e considerat un esec ca si knight, se pricepe la luptele cu sabia. Ai un romance care deja ajunge la o relatie mai devreme decat alte anime-uri pe acelasi gen, si ai si ecchi.
Sper ca te-am ajutat laughing

| Gabriel8365 explică (pentru EvilMayDie64):

Mersi mi-ai fost de ajutor!