| KlentMaster a întrebat:

Salut
Imi puteti recomanda un anime sau mai multe asemanatoare cu, Campione?
Adica sa fie cu mult romance, actiune, personajul principal sa fie diferit de ceilalti si sa fie foarte puternic prin asta. Daca ar fi si echi, si ar aveamulte scene de sarut(mai ales asta cu saruturile as vrea)

7 răspunsuri:
| MeForeverAlone a răspuns:

Btooom
Sword Art Online
Snow white with red hair

| KlentMaster explică (pentru MeForeverAlone):

Sword Art Online am vazut, o sa incer celelalte doua si daca o sa imi placa unul dintre ele o sa declar raspunsul castigator.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru KlentMaster):

Eu zic să mai aștepți și alte răspunsuri, că nu mor după fundițe happy Eu nu am văzut Campione și nu știu cât de mult se potrivesc celelalte două cu anime-ul tău, dar sincer nu știu exact ce cauți, vrei ceva istoric, cu lupte și alte chestii, sau să fie pur și simplu cu lupte și bătăi?

| KlentMaster explică (pentru MeForeverAlone):

Deci, eu mor dupa animeurile romantice. Campione este titlul celui care invinge un zeu. Un tanar japonez a fost trimis in Italia de catre bunicul lui sa duca o tablita de piatra care avea o putere ascunsa. O fata pe nume Erica a incercat sa i-o ia... El a invins un zeu cu acea tablita, si de asemenea i-a furat si inima fetei, care l-a insotit in Japonia. Partea cea mai interesant: Baiatul asta obtine puterea absoluta numai daca Erica il saruta. M-a cam luat valul si de asta am scris din poveste. Deci in concluzie acest anime are legatura cu lupta dintre zei, adica actiune, dar si cu dragostea.

| MeForeverAlone a răspuns (pentru KlentMaster):

Până la urmă ești fată sau băiat?

| KlentMaster explică (pentru MeForeverAlone):

De ce ma intrebi asta? Are vreo relevanta?

| MeForeverAlone a răspuns (pentru KlentMaster):

Pentru că fetelor le plac în general animeurile romantice happy