| Gabriel_Vlad_1999_al7V a întrebat:

Saluuut TPU,ok,problema cu care probabil multi va confruntati, help pls laughing
So, mi.am bulit laptopul si am ramas cu telefonul.
Vesnica problema cu serialele de pe un ecran mic.
Dupa ce ca ii naspa, mai sunt si shiturile alea de pagini care se deschid singure.
am stat cam un an sa le tot inchid dar ma exaspereaza ba,nu mai potlaughing tot felul de adblock.uri pe telefon-nu merge nimic, intru pe pagina, dau click pe serial gen pe "play" si imi porneste alta pagina cu site.uri de socializare pentru batrani in calduri sau chestii de genul, cred ca stiti la ce fel de reclame ma refer.
adblock. urile blocheaza reclamele de pe site, dar nu blocheaza permisiunea site. ului de a creea pagini noi in browseri si ma umplu de virusi si de nervi ca trebuie sa opresc inainte sa pot sa ma uit la serial de vreo 20 de ori paginile alea ..si de multe ori apas pe ceva gresit si ma redirectioneaza si trebuie sa dau refresh si iar trebuie sa opresc de 20 de ori acele pagini..m.am cam plictisit deja laughing so, cineva care sa isi fi facut timp sa-mi citeasca romanul plin de nervi si sa ma ajute pls? laughing puppy dog eyes
*am j5 btw daca ajuta cu ceva... fara comentarii de la aia cu "am telefon mai bun" pls, nu asta caut laughing mz :3 *

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Spui ca apesi pe ceva gresit. De ce nu te gandesti mai bine pe ce apesi? In loc sa dai refresh inchide pagina.

| Gabriel_Vlad_1999_al7V explică (pentru darrio2007):

Tre sa o inchid de cate 20 de ori ca sa nu se mai deschida iar si sa pot umbla bine pe site

Bula
| Bula a răspuns:

De ce te umplii cu virusi? Ti-i drag de ele?
Instaleaza-ti un antivirus pe telefon si te va feri de virusi!
Poti descarca AVG Antivirus Free gratuit (!), este pentru orice platforma si uiti de sceasta problema!

| Gabriel_Vlad_1999_al7V explică (pentru Bula):

Nu e vorba neaparat de virusi, e ca ma enerveaza ca trebuie sa inchid de 20 de ori reclamele care imi baga virusii si care imi apar in alt tab care imi vine ca tab principal, reclama in sine e problema, am antivirus

| darrio2007 a răspuns (pentru Gabriel_Vlad_1999_al7V):

Eu am instalata extensia Adblock.

| octav005 a răspuns:

Pai nu prea ai ce sa le faci, si pe PC se intampla asa ceva, te redirectioneaza catre alte adrese, ba ca e virusat. etc.
cel mai indicat este sa gasesti site-uri unde poti descarca. si nu o sa mai ai probleme cu reclamele

| Gabriel_Vlad_1999_al7V explică:

Asa e si pe google chrome si pe aproape orice browser, ideea e ca mie imi deschide in alt tab dar imi baga tabul ala pe ecran si trebuie sa stau sa.l inchid, iar apas play sau sa butol de fullscreen si iar imi da alt tab in fata
...si trebuie sa opresc tabul respectiv de vreo 20 de ori..si daca dau pe fullscreen uneori imi mareste si apoi imi deschide alt tab, il inchid, ma duc pe tabul cu serialul si nu mai e fullscreen dar butonul e activat...si il dezactivez si il activez iar si nu merge, trebuie sa dau refresh. Daca dau refresh iar imi baga de 20 de ori alt tab. Aia e problema mea