| clausweet a întrebat:

Se poate "lipi" subtitrarea de film cu vlc media player? daca da, cum?(funda)

2 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Buna clausweet! Ma sperie cum ai scris tu. laughing. Stiu ce vrei sa faci adica sa adaugi o subtitrare la un film luat de pe net cu vlc.Corect?! Daca vrei sa faci acest lucru trebuie sa modifici numele subtitrarii.Sa zicem ca ai un film Exemplu.avi. Si ai luat de pe net o subtitrare sugestie.srt.Daca vrei ca filmul (Exemplu.avi)sa iti vada subitrarea trebuie sa modifici numele la subitrare.Din sugestie.srt in Exemplu.srt.Dupa aia selectezi cele doua exemple (in cazul nostru) si le dai play cu vlc. Daca nici asa nu merge te rog sa ma contactezi pe privat cu id-ul tau de mess si vorbim.Eu cred ca am fost destul de clarbatting eyelashes.O seara placuta

| clausweet explică:

Nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic dar si rasp asta m-a ajutat ca nu stiam inainte cum sa fac ca subtitrarea sa mearga fara sa o mai bag eu in film...Dar eu vreau sa o lipesc de film, de ex intr-un folder e un film si o subtitrare, si sa o printezi pe film cu ceva program... apoi in acel folder ramane numai filmul, subtitrarea face parte din film