| Theo94 a întrebat:

Seria Star wars (filmele) vs. Lord of the rings, ce alegeti?
Care va place mai mult?

9 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Lord of the Rings cu siguranta.
Dar nici Star Wars nu e rau.

| siriusblack98 a răspuns:

Lord of the rings. De ce? Din cauza calității scăzute a filmelor SW. Povestea este bună dar filmele arată de zici că au avut buget de 10 lei fiecare. Mereu mi-a plăcut mai mult seria animată de la SW tocmai din cauza faptului că nu aveam ce să reproșez calității video.

| NotNamed a răspuns:

Niciunul. De ce? Pentru ca nu.mi plac SF-urile.

| Theo94 explică (pentru NotNamed):

Lord of the Rings, NU este SF, este FANTASY, Star Wars este de fapt SCIENCE-FANTASY (contine sf, dar nu e sf pur), sau fantezie in spatiu.

"... George Lucas stated that "Star Wars isn't a science-fiction film, it's-a fantasy film and a space opera""
https://en.wikipedia.org/wiki/Science_fantasy#Historical_view

| Theo94 explică:

Si de ce?

| Anuket a răspuns:

Star Wars pentru că ăsta m-a ținut în fața ecranului și l-aș mai urmări, pe când la celălat exact opusul.

| al0o0o0 a răspuns:

Star Wars

| InOrOut a răspuns:

Lord of the rings pentru ca SW prezinta o fantezie foarte ireala. LTR e mai aproape de realitate.

| Hugify887 a răspuns:

Star wars 100%%