| bbbbbbbbnbbbb a întrebat:

Seriile acelea avatar (cu apa,foc etc) sunt filme sau e un serial? Daca sunt filme puteti sa imi spuneti denumirea tuturor seriilor ( daca sunt mai multe), daca nu cum se numeste filmul. Ca daca scriu Avatar pe google imi apar oamenii aceia albastri.

Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Sunt 3 sezoane a cate 20 ep. Acum am gasit.

4 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Scrie "Avatar anime". Nici eu nu stiu cate serii sunt, sau cum este structurat. Il dadeau la tv pe episoade de 20 minute

| TheRealFantasy a răspuns (pentru sweetys):

Nu e un anime, e o animatie americana, dar toata lumea spune ca e anime pentru ca arata oarecum ca unul.

Avatar: The Last Air Bender (61 ep, am auzit ca e impartit in 3 "carti", cum zici si tu, apa, pamant si foc)

Avatar: The Legend of Korra, asta e impartita in 4:
Book 1 (12 episoade)
Book 2 (14 episoade)
Book 3 si Book 4 (13 episoade fiecare)

| sweetys a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Da stiu, dar din aceasta cauza pe net este gasit ca anime. Oricum duce mult spre anime.

| AlexandruMarculescu a răspuns:

Avatar:Legenda lui Aang are 3 sezoane.Acest serial are si o continuare Avatar:Legenda lui Korra care are 4 sezoane.