| anonim_4396 a întrebat:

Pentru voi ce conteaza mai mult cand vedeti un film sau un serial, povestea, efectele speciale, calitatea filmarii, expresivitatea actorilor... ce va face pe voi sa spuneti ca un film sau un serial e bun?

Dupa cate carti ati citit fiecare, ce va pasioneaza mai mult?

11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Eu ma uit pentru actiune, pentru povestea redata in film. happy
Asta ma face sa spun daca un film e bun sau nu (daca imi place sau nu).winking
Depinde de gusturi.
Altii il vizioneaza datorita actorilor care joaca in el.
Iar daca intrebi criticii de film, vei vedea ca evaluarea lor tine cont de intreaga productie (de la poveste la actori, regie, costume, decor, muzica etc).

| anonim_4396 explică (pentru dannyel86):

Pentru mine conteaza mai mult cat de bine e filmat, in genul sa nu tremure imaginea, si calitatea povestii, desigur si modul in care este spusa

| J0B0MAT a răspuns:

E o combinaţie între toate astea. În primul rând scenariul, povestea contează, apoi regia, jocul actorilor etc.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Toate conteaza la fel de mult cand decizi daca un film e bun sau nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Originalitatea

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cata originalitate o sa poata sa mai existe dupa atatea decenii de filme: ))

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De aia ma uit rar la filme laughing n-am nevoie sa vad acelasi cliseu de 1000 ori

| Carolina1972 a răspuns:

Pai bineinteles calitatea filmarii si povestea

| anonim_4396 explică (pentru Carolina1972):

Sunt cam pe aceeasi lungime de unda cu tine: ))

| ioan452 a răspuns:

Salut! In primul rând povestea, apoi actorii care sa joace rolul foarte bine, apoi la urma calitatea filmării.

| anonim_4396 explică (pentru ioan452):

Pentru mine nu prea conteaza actorii, insa daca e unul cunoscut intr-un film mai mic, ma face putin curios

Întrebări recente