| BeeFree a întrebat:

Spuneti-mi serialele voastre preferate si daca ati adauga si putina descriere ar fi perfect:X

4 răspunsuri:
| FoarteLetargic a răspuns:

Ghost Whisperer (Mesaje de dincolo):
În serialul Mesaje de dincolo, spiritele oamenilor decedaţi rămând pe pământ dacă au probleme nerezolvate şi devin astfel „spirite neîmpăcate". După ce îşi îndeplinesc misiunea pe pământ, ele pot trece în lumină sau în întuneric. Aceste două locuri reprezintă unul dintre elementele cheie ale serialului.
După ce Melinda Gordon ajută spiritele să „treacă dincolo", ele văd o lumină albă puternică. Lumina este corespondentă cu Raiul. Ea este invizibilă pentru oamenii simpli şi este arătată de foarte puţine ori, în episoade precum Alesul. În acest episod, datorită multitudinii de spirite care „trec dicolo", lumina este foarte puternică şi vizibilă oamenilor de rând. Majoritatea spiritelor care trec în lumină sunt surprinşi zâmbind, fiind fericiţi şi uneori văd persoane dragi aflate acolo precum bunicii. Aproape toate spiritele prezentate în serial trec spre partea bună.
Funda?happy

| LenaleMinato a răspuns:

Pai sa vedem:
giuvaerul palatului(dae janggeum) in care este vorba de o fata care ajunge la palat unde lucreaza la bucatarie dar din cauza unei doamne,ea si maestra sa sunt exilate pe o insula ca si sclave, dar apoi ea se intoarce la palat ca si infirmiera iar apoi regele ii recunoaste talentul si ii da titlul de marea janggeum devenind prima femeie medic, dar dupa ce regele moare ea fuge impreuna cu un ofiter se casatoresc au o fetita si intr-un final se reintorc la palat din porunca reginei happy pot viziona serialul pe peteava.ro

| ozana_6012 a răspuns:

Beyblade -> google

| LaviniaLavinia a răspuns:

Twilight Saga : nu pot spune decat atat -drama intre vampiri si oameni. E super cool!