| Jameson a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste filme de groaza si niste comedii si altele care credeti ca merita vazute. Cele mai multe si faine primesc funda.

Răspuns Câştigător
| M25M a răspuns:

Paranormal activity(1-4)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Messengers
The Tunnel
Blair witch project(doar prima parte)
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
(Room) 1408
The Uninvited
Suspiria
The Shining
Nosferatu
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent(doar prima parte)
I spit on your grave(asta este mai slasher deci sunt scene explicite)
V/H/S
30 Days of night
Identity
Sinister
I saw the devil
Ils
Haute Tension
Case 39
Dark Water
Session 9
Darkness Falls
Calvaire (slasher)
The Abandoned
28 weeks later( zombi)
28 months later(continuare 28 weeks later)
Dawn of the dead(zombi)
Eden Lake (thriller)
Amusement
Shutter(originalul asiatic 2004)

P.S. Pentru cei care vor sari zicand ca au mai vazut aceasta lista la alti utilizatori, aceasta este lista mea (care intr-adevar mai este folosita si de altii) pe care o completez doar cu filmele pe care eu le consider demne de vizionat ale acestui gen. Deci nu vanez funde nu sunt disperat dupa funde, am destule, asadar nu "fur" lista nimanui. Fac aceasta precizare pentru a nu repeta acelasi lucru de mai multe ori.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Paranormal activity(1-4)
REC(doar unu si doi)
El orfanto
Silent hill
The Tunnel
Blair witch project
The Others
The Exorcism of Emily Rose
Ju-on( The Grudge in varianta americana)
Ringu( originalul variantei americane The Ring)
The omen(originalul)
The Exorcist(originalul)
The Haunting in Connecticut
The Awakening
The Woman in black
Insidious
Devil
Room 1408
The Uninvited
Suspiria
The Strangers
Dead Birds
Tale of two sisters
The Ward
Intruder
The Hills Have Eyes
The Strangers
The Ruins
(The)Last House on the Left
Grave encounters
The Innkeepers
Dead Birds
The Unborn
The Ward
The Possesion
The Amytiville Horror
The Descent
I spit on your grave
The Messengers
1.Home Alone 1, 2, 3,4
2.Daddy day care(Eddie Murphy)
3.Babby's day out
4.Norbit(Eddie Murphy)
5.College Road Trip(Comedie super faina)
6.Dr.Dolittle 1,2, 3,4, 5
7.Haunted Mansion
8.Rush Hour 1, 2, 3
9:Furry Vengeance(este cu animale)
10.Cheaper by the Dozen
11.Cheaper by the Dozen 2
12. Father of the bride
13. Father of the bride 2
14. What a girl wants
15. Jhonny English
16.Boat Trip
17.Denis the menace
18.Denis the menace christmas
19.Denis the mennace strikes again
20.Garfield
21.Garfield 2
22.The Pacifier
23.Chihuahua de Beverly Hils(foarte fain)
24. Whitout a padle
25. Whitout a padle 2
26.Aquamarine
27.Stuart Little 1, 2,
28. Wrongfully Acused
29.Mr.Bean the Ultimate disaster
30.Mr.Bean Holiday
31.Snow Buddies
32.Air Buddies
33.Santa's Buddies
34. Space Buddies
35.Land Before Time
36.13 Going On 30
37. Police Academy 1, 2, 3,4,5,6
38.Alvin and the Chipmunks 1, 2
39.Big Momma 1, 2, 3
40.Beverly Hils Ninja's
41.Beethoven 1,2, 3,4
42.Crocodile Dundee 1, 2, 3
43.Dracula dead and loving it(comedie)
44.Mrs.Doubtfire(super)
Merita vazut toate aceste filme, le-am vazut si eu

| Gabi19971983 a răspuns:

Groaza:
*Pactul
*The Unbord
*Secretul gemenelor
*13 Fantome

Comedie:
*2 socrii de cosmar 1/2
*Un gigolo
*MR Bean
*O dadaca de cosmar
*

Funda?

| PandaEcrazy a răspuns:

BUNA! Poti incerca Jurnalul Diavolului daca nu l-ai vazut
Autopsy

Regia: Adam Gierasch
Cu: Eric F. Adams, Ashley Schneider
Gen film: Horror, Thriller

O tanara incearca sa-si gaseasca prietenul ranit intr-un spital bizar si periculos. Totul se transforma intr-un cosmar si ceea ce ar trebui sa fie un spital pentru cei raniti si bolnavi, se dovedeste a fi un spital si pentru cei ce nu sufera de nimic.
Puzzle mortal V

Regia: David Hackl
Cu: Tobin Bell, Scott Patterson, Costas Mandylor
Gen film: Horror, Mister, Thriller

In a cincea parte a francizei Saw, Hoffman este singura persoana in viata care poate sa continue mostenirea lasata de Jigsaw. Dar cand secretul lui este amenintat, Hoffman trebuie sa ii elimine pe toti cei care ii stau in cale. Despre ceea ce se va intampla in Saw V nu stie inca mare lucru, dar doua lucruri sunt sigure: chiar daca Jigsaw a murit, spiritul sau este inca viu. Si filmul va fi lansat la miezul noptii.
Apel nepreluat

Regia: Eric Valette
Cu: Shannyn Sossamon, Edward Burns
Gen film: Horror, Mister, Thriller

Mai mulţi oameni primesc pe mesageria mobilă mesaje în care se aud murind. Beth asistă la moartea violentă a două prietene care primiseseră mesaje asemănătoare. Poliţia nu o crede pe Beth, dar detectivul Jack Andrews, a cărui soră a murit într-un accident bizar, încearcă s-o ajute să dezlege misterul. Dar, curând, pe ecranul telefonului lui Beth apar fatidicele cuvinte: Un apel pierdut...
Puzzle mortal 3

Regia: Darren Lynn Bousman
Cu: Shawnee Smith, Tobin Bell
Gen film: Horror, Thriller

Avand-o pe noua sa ucenica Amanda (Shawnee Smith), maestrul cu mintea bolnava din spatele acestor jocuri complicate si crude care au inspaimantat intreaga comunitate si au lasat politia cu ochii in soare a reusit inca o data sa scape si sa dispara.

Regia: Darren Lynn Bousman
Cu: Tobin Bell, Costas Mandylor
Gen film: Crimă, Horror, Thriller

Jigsaw şi ucenica sa Amanda au murit. Acum, la ştirea că detectivul Kerry a fost ucis, doi experimentaţi agenţi FBI, Strahm şi Perez, ajung la locul faptei pentru a vedea cum detectivul Hoffmann încearcă să-şi dea seama ce s-a întâmplat cu rămăşiţele lui Jigsaw şi cu puzzle-ul pus la cale de acesta. Când comandantul SWAT este răpit şi aruncat într-un puzzle asemănător, ultimul ofiţer vizat de Jigsaw are doar 90 de minute pentru a ocoli capcanele acestuia şi pentru a-şi salva un vechi prieten.
Un caz de exorcizare

Regia: Scott Derrickson
Cu: Jennifer Carpenter, Tom Wilkinson, Laura Linney
Gen film: Crimă, Dramă, Horror

O avocata singura si dezamagita de viata (Laura Linney) trebuie sa infrunte prejudecatile bisericii si chiar rigorile legii, atunci cand decide sa il apere pe un preot care risca pedeapsa cu moartea pentru ca a practicat un ritual de exorcizare ce a dus la moartea unei tinere femei.
~~~~~~~~~~~
Casa de Ceară

Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Elisha Cuthbert, Chad Michael Murray, Paris Hilton
Gen film: Horror, Thriller

Un grup de prieteni se duc la un meci de fotbal. Pe drum ei cad prada unor frati asasini dintr-un mic oras abandonat. In scurt timp descopera ca fratii au creat un joc in jurul atractiei orasului, Casa de ceara. Ucigasii au impanzit orasul cu manechine de ceara dar care par foarte reale, ele putand fi chiar vizitatori din trecut ghinionisti care au cazut prada jocului bolnav al celor doi dementi.
Coşmar de Sfântul Valentin
Regia: Jamie Blanks
Cu: Denise Richards, David Boreanaz
Gen film: Horror, Romantic, Thriller, Dragoste

De Ziua Indragostilor, patru prietene incep sa primeasca felicitari… de amenintare. Cum o alta prietena de-a lor murise recent, iar sinistrele felicitari par sa fie mai mult decat o gluma proasta, fetele incep sa-si dezgroape amintirile din copilarie. Pana la urma ajung la concluzia ca un coleg de-al lor pe care il umilisera in scoala le-a pastrat ranchiuna si a decis ca a venit in fine vremea razbunarii. Nu e deloc intamplator ca fostul pacalici, devenit criminal psihopat, alege ziua indrago
NOTA (IMDB: 5.30) 6.6
Thir13en Ghosts
(2001)
13 fantome
Regia: Steve Beck
Cu: Tony Shalhoub
Gen film: Horror, Thriller

Atunci cand milionarul Cyrus Kriticos moare, el lasa mostenire averea sa nepotului acestuia, Arthur si familiei lui. Ceea ce nu stie Arthur, este ca in casa realizata in intregime din sticla salasluiesc fantome groaznice.
~
NOTA (IMDB: 7.10) 7.8
The Ring
(2002)
Avertizarea
Regia: Gore Verbinski
Cu: Naomi Watts, Daveigh Chase
Gen film: Horror, Thriller
INAINTE SA MORI PRIMESTI AVERTIZAREA. O tanara jurnalista descopera o caseta video cu o istorie ciudata: cei care vad continutul ei mor dupa 7 zile... Este ea urmatoarea? Incercand sa dezlege misterul, ea va descoperi lucruri pe care nu si le-ar fi putut inchipui.
NOTA (IMDB: 6.80) 7.6
Haute tension
(2003)
Înaltă tensiune
Regia: Alexandre Aja
Cu: Cécile De France, Philippe Nahon, Maïwenn
Gen film: Crimă, Horror

Marie, o studenta de 20 de ani, se pregateste pentru examene in ferma izolata a parintilor celei mai bune prietene a ei. Pe timpul noptii, un asasin, fara sa stie ca fata e in casa, ii omoara pe rand pe toti membrii familiei…
~
NOTA (IMDB: 7.70) 8.2
Saw
(2004)
Puzzle mortal
Regia: James Wan
Cu: Danny Glover, Leigh Whannell, Cary Elwes
Gen film: Horror, Mister, Thriller

Înca de la prima secvenţă a filmului Saw, publicul este aruncat în mijlocul acţiunii: doi bărbaţi se trezesc într-o toaletă subterană, amândoi fiind legaţi cu lanţuri de perete. Nu ştiu decât că unul dintre ei trebuie să-l ucidă pe celălalt în opt ore, sau amândoi vor muri. Este un film intens, extrem de complex, cu o intrigă năucitoare şi cu un final surpriză care a şocat publicul la festivalul de lansare. Puzzle mortal are o perspectivă unică, viscerală, asupra ororii umane
~
NOTA (IMDB: 5.50) 7.0
Creep
(2004)
Metroul mortii
Regia: Christopher Smith
Cu: Franka Potente, Sean Harris (I)
Gen film: Horror, Thriller
E noapte tarziu, iar Kate se intoarce acasa de la o petrecere. Asteptand metroul, ea realizeaza ca usile au fost incuiate peste noapte si este blocata in subteran. In timp ce este atacata de un coleg care a urmarit-o, o creatura misterioasa apare din intuneric si il omoara pe acesta. Este inceputul unei nopti de cosmar in care Kate si un cuplu de tineri cersetori sunt urmariti prin tunelurile metroului de faptura insetata de sange.
~~~~~~
NOTA (IMDB: 6.00) 7.8
Saw VI
(2009)
Puzzle mortal VI
Regia: Kevin Greutert
Cu: Tobin Bell, Costas Mandylor
Gen film: Crimă, Horror, Mister, Thriller

În misiunea lui bolnavă de a-i face pe cei din jur să "aprecieze" viaţa, Jigsaw îşi continuă seria de capcane, pedepse şi jocuri malefice. Şi de această data filmul va fi lansat la miezul nopţii, în preajma nopţii de Halloween.
~
NOTA (IMDB: 7.00) 7.8
Orphan
(2009)
Orfana
Regia: Jaume Collet-Serra
Cu: Vera Farmiga, Isabelle Fuhrman
Gen film: Dramă, Horror, Mister, Thriller

John si Kate, un cuplu cu probleme, iau decizia de a infia un copil in speranta ca acesta ii va face sa se simta ca o adevarata familie. In casa lor ajunge astfel Esther, un ghiocel de fetita in varsta de noua ani, pe care cei doi soti ajung numaidecat s-o indrageasca. Dar pustoaica ascunde un secret ingrozitor si, cand Kate incepe sa intuiasca pericolul care o paste pe ea si pe sotul ei, nimeni nu o crede.
NOTA (IMDB: 4.60) 4.8
The Human Centipede
(2009)
Siamezii
Regia: Tom Six
Cu: Dieter Laser, Ashley C. Williams, Ashlynn Yennie, Akihiro Kitamura
Gen film: Horror

Două americance pleacă într-o excursie prin Europa. În Germania se pomenesc singure în noapte, într-o pădure - atunci când maşina li se strică. Căutând după ajutor, găsesc o vilă izolată. Fetele se trezesc, fără să-şi amintească ce s-a întâmplat, prinse în beciul unui spital improvizat, alături de un japonez. Un german mai în vârstă se prezintă ca fiind un chirurg pensionat, specializat în separarea gemenilor siamezi, totuşi cei trei "pacienţi" ai săi nu sunt pe cale să fie separaţi, ci uniţi laolaltă într-o operaţie îngrozitoare.
este un film scarbos
NOTA (IMDB: 6.10) 7.5
Case 39
(2009)
Cazul 39
Regia: Christian Alvart
Cu: Jodelle Ferland, Renée Zellweger
Gen film: Horror, Thriller

Cand a devenit asistent social, Emily (Renee Zellweger) si-a promis sa faca totul sa ajute copiii cu probleme. Cand pe biroul ei ajunge Cazul 39, tanara este ingrozita de soarta micutei Lilith, care la doar zece ani este abuzata frecvent de parintii ei. Dar investigatiile arata ca Lilith nu este atat de inocenta precum pare, iar Emily va trebui sa faca niste alegeri foarte grele pentru a rezolva cazul...
NOTA (IMDB: 6.60) 7.4
The Last House on the Left
(2009)
Ultima casă pe stânga
Regia: Dennis Iliadis
Cu: Sara Paxton, Garret Dillahunt, Monica Potter, Aaron Paul
Gen film: Crimă, Dramă, Horror, Thriller

În noaptea în care ajung într-o retrasă cabană din Collingwood, Mari şi prietena ei sunt violate de un evadat şi de banda lui de infractori. Când părinţii lui Mari află ce s-a întâmplat, răzbunarea pe cei care le-au violat şi ucis fiica devine mai importantă decât orice. Iar destinul le îndeplineşte dorinţa: violatorii se adăpostesc într-o casă a familiei lui Mari. Ei vor ajunge curând să regrete din tot sufletul că au intrat în "ultima casă pe stânga".
~~
NOTA (IMDB: 6.80) 7.1
Drag Me to Hell
(2009)
Târâtă în iad
Regia: Sam Raimi
Cu: Alison Lohman, Justin Long
Gen film: Horror, Thriller

Christine Brown, un ofiţer de credite din Los Angeles, are o viaţă minunată alături de fermecătorul ei iubit, profesorul Clay Dalton. Asta până într-o zi, când la bancă vine dna. Ganush cerând o prelungire de credit, pe care Christine decide să nu i-o dea, şi asta doar ca să-şi impresioneze şeful. Drept razbunare, Ganush o blesteamă pe Christine, transformându-i viaţa într-un adevărat iad. Urmărită de un spirit malefic, tânăra trebuie să decidă până unde va merge pentru a scăpa de blestem.
~
NOTA (IMDB: 4.60) 6.8
The Unborn
(2009)
Misterul gemenilor
Regia: David S. Goyer
Cu: Gary Oldman, Odette Annable
Gen film: Horror, Thriller

Casey nu şi-a putut ierta mama că a părăsit-o în copilărie, dar când lucruri ciudate încep să se întâmple, fata începe să înţeleagă de ce a plecat. Bântuită de coşmaruri şi de o fantomă necruţătoare în vreme de trezie, Casey apelează la un înţelept pe nume Sendak pentru a se salva. Cu ajutorul lui, Casey descoperă sursa unui blestem, o creatură care-şi face simţită prezenţa când poarta spre lumea de dincolo se întredeschide
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NOTA (IMDB: 5.10) 7.6
La posesión de Emma Evans
(2010)
Exorcismus
Regia: Manuel Carballo
Cu: Sophie Vavasseur, Stephen Billington, Tommy Bastow, Doug Bradley
Gen film: Horror

Filmul prezintă viaţa unei adolescente retrase pe nume Emma, care este educată la domiciliu şi al cărei comportament deviant o face să creadă ca este posedată de Diavol. Când lucruri teribile încep să se întâmple prietenilor fetei şi familiei, părinţii fetei hotărăsc să îl cheme în ajutor pe unchiul ei, un preot care alungă duhuri rele
NOTA (IMDB: 5.10) 6.8
And Soon the Darkness
(2010)
And Soon the Darkness
Regia: Marcos Efron
Cu: Amber Heard, Karl Urban
Gen film: Horror, Thriller
~~~~~~
NOTA (IMDB: 5.50) 7.5
Saw 3D
(2010)
Puzzle mortal 3D
Regia: Kevin Greutert
Cu: Tobin Bell, Betsy Russell, Costas Mandylor
Gen film: Horror

În timp ce lupta pentru moştenirea Jigsaw se încinge, un grup de supravieţuitori caută sprijinul lui Bobby Dagen, un guru, el însuşi un supravieţuitor al încleştării, ale cărui secrete întunecate dezlănţuie un nou val de teroare...

Primul film realizat exclusiv cu sistemul revoluţionar de camere digitale SI-3D, SAW 3D aduce din nou pe ecran jocurile oripilante ale lui Jigsaw, mai groaznice ca niciodată.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NOTA (IMDB: 3.20) -
Anneliese: The Exorcist Tapes
(2011)
Anneliese: Exorcizarea
Regia: Jude Gerard Prest
Cu: Christopher Karl Johnson, Gerold Wunstel, Nikki Muller
Gen film: Horror
NOTA (IMDB: 5.20) 7.0
Quarantine 2: Terminal
(2011)
Quarantine 2: Terminal
Regia: John Pogue
Cu: Bre Blair, Josh Cooke, Mercedes Masöhn
Gen film: Horror, Mister, SF, Thriller
NOTA (IMDB: 6.50) 7.2
The Woman in Black
(2012)
Femeia în negru
Regia: James Watkins
Cu: Daniel Radcliffe, Ciarán Hinds, Janet McTeer
Gen film: Dramă, Horror, Thriller

Daniel Radcliffe este Arthur Kipps, un tânăr avocat venit într-un mic sat de pe litoralul britanic pentru a face ordine în hârtiile unei văduve bogate decedate recent. În imensul conac al acesteia, aflat pe o limbă de pământ pe care mareea o separă complet de uscat, Arthur va avea parte de câteva experienţe neliniştitoare care îl vor face curând să cerceteze în sat istoria familiei văduvei.
NOTA (IMDB: 4.90) 6.0
An American Haunting
(2005)
An American Haunting
Regia: Courtney Solomon
Cu: Sissy Spacek, Donald Sutherland
Gen film: Dramă, Horror, Mister, Thriller

Bazat pe o poveste reala, filmul prezinta fascinanta istorie a spiritelor care au bantuit casa familiei Bell din Tennessee, intre anii 1817 si 1821. Frumoasa adolescenta a familiei Bell, Betsy, este chinuita si posedata de spirite, iar toata lumea crede ca a fost blestemata de o vrajitoare din oras careia tatal ei lui Betsy i-a luat o portiune din terenuri prin mijloace necinstite. Plina de suspans, actiunea ne dezvaluie in final ca nu totul este ceea ce pare, caci raul vine de unde ne asteptam cel mai putin.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
NOTA (IMDB: 5.80) 6.6
Hostel
(2005)
Hostel - Caminul ororilor
Regia: Eli Roth
Cu: Jay Hernandez, Derek Richardson
Gen film: Horror, Thriller
Cautand distractie si aventuri, colegii de facultate Paxton si Josh pornesc prin Europa cu rucsacurile in spate dornici sa adune amintiri din calatorii alaturi de noul prieten Oli, un islandez. Distrati de frumusetile est-europene, cei doi se trezesc intr-o situatie din ce in ce mai sinistra, despre care vor descoperi ca este la fel de intinsa precum coruptia post-comunista si la fel de adanca si sumbra precum firea umana
NOTA (IMDB: 5.80) 8.1
The Haunting in Connecticut
(2009)
Misterele Casei Bantuite
Regia: Peter Cornwell
Cu: Virginia Madsen, Kyle Gallner
Gen film: Dramă, Horror, Thriller

Bazat pe o poveste reala, filmul "The Haunting in Connecticut" este un horror in centrul caruia se afla familia Campbell, al carei fiu adolescent pe nume Matt este diagnosticat cu cancer si trimis sa urmeze un tratament medical adecvat in nordul statului Connecticut. Fortati sa se mute intr-o noua locuinta, situata in apropierea clinicii in care trebuie sa fie tratat Matt, sotii Sara si Peter Campbell constata ca fiul lor este din ce in ce mai afectat de activitatea paranormala ce pare sa se des
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Trebuie sa fii logat pentru a putea propune filme la aceasta listă. Click aici pentru a te autentifica.
Părerea ta
Spune-ţi părerea
wwwwzzzyyx pe 11 septembrie 2012 01:29
spunetiva parerea, conteaza
Spune-ţi părerea
Pentru a scrie un comentariu trebuie să fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.
Activitate lista
Vizualizari: 6791 | Comentarii: 1
Recomandă lista:
Listă nouă
Porneşte o listă nouă, cu filme sau actori
Alte liste create de wwwwzzzyyx

cele mai talentate actrite(dupa parerea mea)
listă cu 24 actori, creată pe 4 Noiembrie 2012
horror-thriller-psihologice
listă cu 15 filme, creată pe 23 Octombrie 2012
14 filme interzise/controversate sau socante
listă cu 14 filme, creată pe 23 Octombrie 2012
13 fantome

Regia: Steve Beck
Cu: Tony Shalhoub
Gen film: Horror, Thriller

Atunci cand milionarul Cyrus Kriticos moare, el lasa mostenire averea sa nepotului acestuia, Arthur si familiei lui. Ceea ce nu stie Arthur, este ca in casa realizata in intregime din sticla salasluiesc fantome groaznice. SPER SA-TI PLACA!

| AmInvatatSaLupt a răspuns:

7 psychopaths,Frankeenweenie,transilvania, Prep & Landing: Naughty vs. Nice, Zambezia, ParaNorman, elfman...comedie.
destinatia finala, The Apparition (2012),antichrist,Chernobyl Diaries – Jurnalul Terorii (2012),Truth or Dare (2012),The Orphan Killer (2011),Orphan,Bait (2012),piranha...de groaza

P.S.-nu sunt chiar de groaza pentru ca nu prea asesti filme bune in ziua de azi care sa te sperie cu adevarat, dar merg si astea...

| Athena97 a răspuns:

Uninvited,sorority row,halloween, final destination, the grudge, husk, friday 13th,saw,peliculas para no dormir,scream,slashers,texas chainsaw massacre,silent hill,death silence,the exorcist,the apparition,the ring,wrong turn,amityville,night of the living dead,suspiria,barricade,hell hath no fury,black ribbons,the final, day of the dead, deadville, the cellar, laash,

| Athena97 a răspuns:

Uninvited,sorority row, halloween, final destination, the grudge, husk, friday 13th,saw,peliculas para no dormir,scream,slashers,texas chainsaw massacre,silent hill,death silence,the exorcist,the apparition,the ring,wrong turn,amityville,night of the living dead,suspiria, barricade, hell hath no fury, black ribbons, the final, day of the dead, deadville, the cellar, laash,

| AlexandraNicoletaaa a răspuns:

De groază: -Puzzle mortal.
-Autopsia
-Apel nepreluat
-Carantina
-The eye
-Silent Hill
-House of Wax
-Thir13en Ghosts
-The ring
-Creep. [cam astea imi plac mie]

De comedie: -This Is 40
-Sapte psihopati si un caine
-Ho Ho Ho 2: O loterie de familie
-Explozie de familie.
-The Watch
-Crazy, Stupid, Love
-Wanderlust [cam astea imi plac mie]

Vizionare plăcutăhappy