| Federovici_Silviu_1990 a întrebat:

Spuneti-mi si mie un film istoric bun ...as prefera mai vechi dar nu numai? Dau funda la cel mai bun film.

Răspuns Câştigător
| Pete a răspuns:

A ok... Uite unul cu Stefan Cel mare "Batalia de la Podul inalt"

8 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Schindler`s List (1993)

| Rockart a răspuns:

Mie mi-a plăcut foarte mult Ioana D'arc.

| fl0ryn22 a răspuns:

Incearca troia, nu ai sa regreti

| Federovici_Silviu_1990 explică (pentru fl0ryn22):

Cum sa nu vad Troia. s-a dat de atetea ori la televizor...

| Kymmy a răspuns:

Eu iti recomand toate sezoanele din Spartacus big grin

| Pete a răspuns:

The GodFather un film foarte reusit!
big grin

Funda?

| Federovici_Silviu_1990 explică (pentru Pete):

Pete sunt un cinefil iar un adevarat cinefil nu are cum sa nu vada The Godfather. Am vazut de 2-3 ori fiecare parte. Ador filmul dar vreau sa vad ceva istoric cu imparati sau razboaie mondiale sau revoluti.

| Pete a răspuns (pentru Federovici_Silviu_1990):

A ok... Uite unul cu Stefan Cel mare "Batalia de la Podul inalt"