| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cam cate episoade va avea toata seria Naruto Shippuden?

5 răspunsuri:
| fdhgcvnb a răspuns:

Salut! Manga s-a terminat deja. Dacă nu pui la socoteală fillerele-pentru că din alea pot băga la nesfârșit-am înțeles că mai sunt în jur de 20 de episoade.

| anonim_4396 explică (pentru fdhgcvnb):

Am vazut ca e manga 624
E adevarat?
Si o sa faca 600+ Episoade?

| fdhgcvnb a răspuns (pentru anonim_4396):

Manga a avut 700 de numere. A mai apărut o serie scurtă-Naruto Gaiden: The Seventh Hokage, de numai 10 numere,ce include și copiii personajelor principale,centrată pe Sarada-care precedă și cumva pregătește terenul pentru manga următoare,în care Boruto,fiul lui Naruto,va fi personajul principal. Masashi Kishimoto,creatorul Naruto,nu se va ocupa de această manga, doar va superviza(ceea ce, din punctul meu de vedere, e egal cu zero), însă cei ce se vor ocupa de poveste și animație au lucrat la un moment dat cu Kishimoto la Naruto.Boruto va apărea în primăvara anului viitor.
Personal, nu o voi citi-pentru mine Naruto s-a sfârșit odată cu numărul 700, deși am citit și Naruto Gaiden, și nu am fost mulțumită de final.
Cât despre anime-din nou-nu știu câte episoade plănuiesc să mai facă, pentru că fillere. Dar de obicei un episod conține cam 3 numere manga.
Poți să citești aici manga Naruto până la final, Naruto Gaiden și un mic preview pentru filmul Boruto-Naruto the Movie, despre care Mangareader spune că e scris tot de Kishimoto.Deși Mangareader spune că sunt ongoing, crede-mă, s-au terminat-nu știu de ce spun asta.
http://www.mangareader.net/popular
http://www.mangareader.net/boruto-oneshot
Link-urile sunt în engleză.

| OnuOnulică a răspuns:

În jur de 600 episoade.

| MistretulPufos a răspuns:

Pai aproape 500, mi se pare ca o sa mai apara numai fillere pentru ca manga-ul s-a terminat, apropo manga-ul avea parca in jur de 700 de capitole. Dar acum autorul lucreaza la Boruto big grin