| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva daca Dragon ball super s-a terminat? Se va face o continuare?

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Tu chiar crezi ca s-a terminat?

Nu s-a terminat, iau o pauza, gandeste-te ca animatori sunt obositi la maxim( Si crede-ma, ca pauza nu e asa lunga, dupa o saptamana se apuca sa faca continuarea).

Unul dintre cele mai populare animatii ale lui Toei, care aduce foarte multi bani, tu chiar crezi ca s-ar sfarsi atat de devreme?

Pauza asta ii permite autoriilor ( Cel Original Kishimioto si succesorul sau Toyotaro) sa continue manga, ca sa o poata adapta in anime, studio-ul de animatie Toei.

Deci stai linistit, ca in Decembrie avem film cu Dragon Ball Super, despre primul Super Sayan God.

Si in 2019, o sa reinceapa.