| Anonim13912 a întrebat:

Stiti ceva desene animate mai vechi? Din astea gen Scooby Doo, Jane and the Dragon, Piggley Winks, Wacky races?

Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Desenele de azi sunt varza si nu stiu ce invata copiii care se uita la ele, mi se pare ca mai mult ii spala pe creiere.Bine,si atunci erau multe desene care nu erau tocmai educative dar erau destul de diferite de ce se difuzeaza azi.
Personal mi-au placut cel mai mult Franklin si prietenii si Nils Holgersson,dar asta de mult si nu se mai difuzeaza.
In primul rand nimic nu bate Tom si Jerry.
Nu stiu daca e ceea ce cauti exact, dar dintre desenele vechi "consacrate" as pune pe lista in orice ordine vrei tu: Looney Tunes, Viata cu Louie, Copiii de la 402, Familia Flintstone, Laboratorul lui Dexter, Cei 4 fantastici,Regele Saman,Ed,Edd si Edy, Curaj caine fricos, Johnny Test, Ben 10, Gemenii Cramp, the amazing spider-man, lista poate continua la nesfarsit.

| Simpatic a răspuns (pentru StrongHeart):

Foarte misto lista ta si intr-adevar pustii din ziua de azi nu stiu ce desene minunate erau cele spuse de tine, mie in afara de cele din lista mi-a mai placut Jhonny Bravo laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru Simpatic):

Da,si Johnny Bravo era tare big grin

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Cauta seria Looney Tunes, un fel de compilatie cu sute de personaje si animatii faine pe care majoritatea le-am prins in copilarie!

| Anonim13912 explică (pentru Simpatic):

Da, stiam si de seria Looney Tunes big grin super si astia

| aumih16 a răspuns (pentru Anonim13912):

Da apropo de looney tunes stii ca seria veche nu a mai fost difuzata fiindca foloseau arme! da fiindca copiii mici sunt nocivi invata inca de mici sa manuiasca o arma! asta-i motivul pentru care s-a renuntat! iar cele noi acum nu folosesc nici macar o arma! ca nu le trebuie! e complicat! mi se pare aiurea stupid dar asta-i situatia! ma gandesc ca acelasi lucru este si la tom si jerry!

| aumih16 a răspuns:

Inainte erau multe desene frumoase si interesante! educative sau needucative conteaza mai putin! dar erau! acum vad ca sunt desene care nu ii invata pe copii lucruri interesante! frumoase! ce vrei astea sunt vremurile timpurile! numai este ca pe timpul vremea noastra! gata acum e alta generatie! eu ma uitam la multe desene vechi! incepusem cu private snafu de exemplu si terminam cu alea din cartoon network fox kids jetix sau minimax! desi pe postul asta nu prea aveai ce vedea si te plictiseai! erau cateva bune! dar restul nu!

| Nătărău a răspuns:

Eu caut un episod de la Disney în care erau două grupuri de personaje. Primul grup încerca să ducă o dinamită într-o casă și celălalt grup duceau dinamita afară din casă și se tot încurcau pe-acolo. Ajutor. :-)