| dydybla a întrebat:

Stiti ceva seriale noi, aparute in 2017 pe care as putea sa le vad? Am 13 ani deci ceva destul de ok pentru varsta mea daca stiti. Si va rog sa scrieti si un scurt rezumat al episoadelor pe care le ati vazut gen despre ce e vorba si asa.

4 răspunsuri:
| Blastphemy a răspuns:

Îmi venea să spun 13 Reasons Why dar e cam interzis minorilor pentru că prezintă detalii ale unui comportament suicidal.
Mă rog, eu zic că mai mult trage un semnal de alarmă pentru a fi mai atenți cu anumite persoane care tind să stea prea mult timp în singurătate, fără prieteni, persoane din liceu care sunt agresate fizic și psihic, toate acestea ducând la gândul de a-ți lua viața.
Anyway, e vorba despre o adolescentă caruia i se întâmplă tot ce-am zis mai sus. Când se decide să-și ia viața, înregistrează pe casete 13 părți cu 13 motive care ar fi cauza sinuciderii ei. La puțin timp după ce-și ia viața, lasă cutia cu casete singurului „prieten" (mai mult o cunoștință) pentru a le expedia la ușa primului ei vinovat. Primul vinovat, după ce le ascultă, le duce mai departe la al 2-lea și tot așa. De ce le-ar asculta? Pentru că e vorba și despre ei sau prietenii lor buni care au săvârșit o infracțiune penală, nu numai motive puerile.
Primele 12 episoade sunt destul de captivante, chiar foarte bune pentru un serial cu adolescenți, dar ultimul e genial, mai ales scena în care ea se sinucide. Ai de învățat din serial. Bagă mare!

| dydybla explică (pentru Blastphemy):

Cate ep si sez sunt?

| Blastphemy a răspuns (pentru dydybla):

13 episoade, un sezon.

| MihaiGamesRo a răspuns:

The flash. Tocmai a inceput sezonul 4. Este cu eroul Flash din desene. E bine facut.
Sau "Lucifer". Tocmai a inceput sezonul 3. Dar nu e chiar pentru copii pentru ca sunt glume si scene cam de 16+...