| ItIsAlright a întrebat:

Stiti un film bun de groaza? Vreau unul care sa te sperie dar sa nu aiba scene perverse, stiti voi, de vazut in familie.

17 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Sinister, Devil, Woman in Black

| OnuOnulică a răspuns:

1) Shutter
Un tanar fotograf, Thun, si prietena sa Jane descopera umbre misterioase in fotografiile lor dupa ce, cu cateva zile inainte, parasisera locul unui accident in care lovisera o femeie. Investigand fenomenul, gasesc alte fotografii continand umbre supranaturale asemanatoare. Thun descopera ca cel mai bun prieten al sau este si el bantuit, iar Jane afla ca prietenul ei nu i-a spus totul. Curand devine clar ca nu poti fugi de trecut

2)Cannibal Holocaust
Un film de groază, halucinant, care a fost interzis în 33 de ţări. Sadismul, brutalitatea în starea pură sunt la ele acasă. Intervenţia brutală a omului modern în modificarea habitatului natural al omului primitiv poate duce la urmări dezastruoase. Un film pe care să-l vezi o singură dată (dacă ai puterea să-l vezi până la capăt ) şi să-l uiţi cât mai repede.Totuşi un învăţământ se poate trage: cu cât omul este mai evoluat.

3)Oldboy
Filmul urmăreşte povestea lui Oh Dae-su, care este blocat într-o camerムde hotel timp de 15 ani fărムsムştie motivele răpitorului lui. Când este eliberat, Dae-su se trezeşte încムprins într-o reţea de conspiraţie şi violenţăƒ. Filmul a câştigat în 2004 marele premiu la Festivalul de Film de la Cannes şi a primit laude din partea preşedintelui juriului, regizorul Quentin Tarantino.

| faramatania a răspuns:

Insidious 1 și 2
Case 39
Let Me In
The Woman In Black
Sinister

| Awesom a răspuns:

Seria Saw, I know what you did last summer 1, 2, 3, Scary movie 1, 2, 3, 4, 5.

| printesa00 a răspuns:

OOOOO,pai avem asa:The Exorcist 1, 2, 3 SI 4 si seria saw 1, 2, 3, 4, 5,6,7.

| akaMarian a răspuns:

The Sacred dar are ceva +16 scene

| YoDenii a răspuns:

Nimic nu se compara cu silence dead...

| Sava_Cristi_1999 a răspuns:

The Conjuring si nu are scene perverse.

| Juliet10 a răspuns:

Stocker. funda?

| Anna17C a răspuns:

Evil Dead

| danutzaaa1234 a răspuns:

Mama

| danutzaaa1234 a răspuns:

Nightmare on Elm street

| Daniel_Danu_1993 a răspuns:

Casa de ceara....fredie cruger.....bloody marry
funda :*?

| RedCookyee a răspuns:

We are what we are.
Necunoscutii
The collector
Intruders
Grave encounters
Coffin baby
Laid to rest
Dead mary
American mary
The crazies
The hills have eyes
The hills run red
Wicked little think
Trakman
Stay alive
Teoria uciderii
Cazul 39

| Stiolica_Ana_1990 a răspuns:

Sinister (2012)

| tramona a răspuns:

"Black Christmas" este de speriat rauu.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru tramona):

Asta nu e de groaza, e mai mult thriller decat horror
uite-te la case 39, haunting in connecticut sau insidious