| anonim_4396 a întrebat:

Sunt confuza, am vazut pe net discutii cum ca jokerul trebuia sa fie in The Dark Knight Rises dar cum actorul a murit nu a mai aparut.Ce credeti? fundita

Răspuns Câştigător
| Diabolique a răspuns:

Regizorul și scenaristul Christopher Nolan a mărturisit că după încheierea filmărilor pentru „The Dark Knight" (2008) nu s-a gândit la personajele negative care urmau să-l înfrunte pe Batman în viitorul său proiect.
http://www.craveonline.com/......ight-rises
Bane și Miranda Tate/Talia al Ghul au fost aleși ca pricipalii răufăcători după ce Nolan a abandonat ideea de a-l include pe Leonardo Dicaprio în filmul său. Prin urmare, personajele și scenariul nu au fost premeditate atunci când Heath Ledger a fost în viață.
Totuși, putem să presupunem că scenariul ar fi fost diferit având în vedere că în benzile desenate, Jokerul își face o scurtă intrare atunci când Bane este prezentat pentru întâia oară.
De asemenea, regizorul a căutat să-și mențină majoritatea personajelor, atât negative cât și pozitive, de-a lungul seriei. Jokerul ar fi făcut, cel mai probabil, parte din ele. Un exemplu ar putea fi Dr. Jonathan Crane/Scarecrow, care a fost prezent în toate cele trei filme, chiar dacă în ultimele două a avut apariții scurte.
În concluzie, părerea mea este că personajul lui Ledger ar fi apărut în „The Dark Knight Rises", însă nu ar fi avut un rol principal.
Numai bine!

1 răspuns:
| Nevastuic a răspuns:

Am vazut filmul da nu a aparut! FUNDA