| intrebcenustiu a întrebat:

Sunt depresiv si as vrea sa imi recomandati niste filme care sa ma faca sa uit de starea asta proasta. Ceva de aventura, vacanta, cu tineri, distractie, cluburi, vară... intelegeti voi happy multumesc anticipat

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu ti-as recomanda in primul rand o vizita la un medic psihiatru pentru un tratament adecvat.
Apoi iti recomand sa iesi sa te plimbi cat mai mult in aer liber, chiar si pe Soare, Soarele ajuta depresivii, lumina lui!
Filme poti incerca comedii de orice fel nu stiu ce iti place tie dar o sa dau cateva comedii care mie mi-au placut, unele sunt mai vulgare altele mai spre romance:
Stan & Ollie (2018)
Sex Drive (2008)
Eurotrip (2004)
Asta-seara dansam in familie (1972) -romanesc, super tare!
Wrongfully Accused (1998)
Hitch (2005)
Accepted (2006)
50 First Dates (2004)
Paul Blart Mall Cop (2009)
Bruce Almighty (2003)
Superbad (2007)
Just Friends (2005)
Liar Liar (1997)
Van Wilder (2002)
What's Your Number? (2011)

| Simpatic a răspuns:

Cum ti s-a spus deja filmele nu te ajuta ci iesitul din casa, cu cat invingi teama asta cu atat mai bine te vei simti, stand in casa si uitandu-te la filme te izolezi.
Pe langa asta cum ti-am si recomandat mergi la un medic psihiatru sa iti prescrie tratament, depresia nu trece de la sine, daca esti printre putinii norocosi te vei vindeca de ea (daca e o faza de inceput si o forma usoara catre moderata) daca este o faza mai avansata te vei simti oricum mai bine in urma tratamentului. Tratamentul e musai, dar dat de un medic priceput.
Nu recomand asa cum spun multi dintre userii de pe TPU cand vine vorba de depresie (stiu e cacofonie si gruparea de-de) mersul la psiholog, VORBELE NU VINDECA DEPRESIA, simplu pentru ca nu refac serotonina si alte substante ale creierului!
Cum afli un medic bun? citindu-i recenziile pe google sau afland pareri despre el de la cunostinte.

| sierra1 a răspuns:

Lasă filmele, ieși cu colegii - cu mască sau fără, nu contează - doar ieși

| Sn4k3 a răspuns:

Hostel 1-3
Turistas
Sunt distractive

| gabicoo a răspuns:

Seria "Mărgelatul"!

| wildthing a răspuns:

American Pie...ia-le la rand.

| EcceHomo a răspuns (pentru wildthing):

Decât 10 plăcinte americane, mai bine o shaorma libaneză.winking

| wildthing a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu inteleg la ce faci trimitere. happy

| dinaprilie a răspuns:

The lost room!

| CIaudiu a răspuns:

1. Jumanji: Welcome to the Jungle
2. Jumanji: The Next Level

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Uite-te la Tokyo Ghoul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

21 jump street, filmele cu ace ventura

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Cireșarii, pe suport Technicolor.

| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

Nu o sa scapi de depresie vizionând filme. Dar totuși, nu te pune cu zohan
Let's be cops
Hunter hunter 2020 (asta e horror)
Mortal kombat 2021
Kong vs Godzilla

| Monst a răspuns:

Tantalaul si Gogomanul
Seria B.D
Bedknobs and broomsticks
Cruela
Scoob
Familia Addams
Hocus Pocus
Matilda
Sister Act 1 si 2

| Badpornyy a răspuns:

Jumanji: Next Level
E foarte mișto