| Bizonelu123 a întrebat:

Sunt un mare fan horror, dar din pacate, prea putine au reusit sa ma sperie. Recomandati-mi ceva filme horror care v-au speriat(fara cele cunoscute, le-am vazut)
Daca dati o lista lunga, spuneti si care v-au placut cel mai mult

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

The Conjuring 1, 2
Annabelle 1, 2
The Bye Bye Man
The Babadook
As Above So Below
Lights Out
Haunt
Haunting in Connecticut
The Exorcism of Emily Rose
The Exorcism of Molly Hartley
Last Shift
Insidous 1-3
The Ring 1-3
Ouija 1-3
The Taking of Deborah Logan
Oculus
The Autopsy of Jane Doe
Deliver Us From Evil
Incarnate
Demonic
IT
Drag me to hell
Paranormal Activity 1-6
The Grave Encounters 1, 2
The Tunnel
Blair Witch si cel din 2016
Evil Dead
The Grudge seria
Creep 1, 2
Rec 1, 2
The Devil Inside
The Possession of Michael King
The Rite
The Ritual

| Bizonelu123 explică (pentru Sn4k3):

Daca tot ai dat lista lunga, da-mi si un top 5, 3 la astea

| TheRealFantasy a răspuns (pentru Bizonelu123):

Nu vreau sa zic ca e proasta lista lui Sn4k3 dar are multe filme slabe. Bine, acum depinde si ce asteptari ai tu de la filme in general.
Singurele bune din toate alea pe care le-a zis el sunt Insidious (primul si nu e chiar asa de extraordinar), Ju-On The Grudge (2002, nu remake-ul ala mediocru) si Evil Dead (seria, nu doar primul).
Poate si Conjuring ar fi decent, in rest sunt doar incercari de filme; unele nu le-am vazut deci poate or fi ceva de ele dar majoritatea sunt trash (Anabelle, Bye bye man, Babadook, Lights Out, toate cu exorcism, seriile Ring si Ouija, Oculus - doamne ce pierdere de timp a fost asta -, The Autopsy of Jane Doe - numai din nume exprima originalitate -, IT 2017, Blair Witch 2016, Rite si Ritual).

Sa iti fac eu o lista cu minunatii? Dar sa imi zici daca vrei ceva special (gore, scarboase, cazuri reale, etc.); nu stiu multe din seriile "found footage", inspirate din cazuri reale si d-alea cu jumpscare-uri, am vazut si eu ce era mai popular din astea, atata tot, in rest nu m-au atras. happy

| Mariu0699 a răspuns:

Din pacate cam toate filmele horror acum sunt proaste.
La ultimul horror la care m-am uitat a fost truth or dare si imi pare rau ca m-am uitat.
Asa ca filme pot sa iti zic de
The exorcist
The conjuring
The house of devil
Scream
The witch
IT
Blood story
Insidious
The conjuring
Paranormal activity
The ring
Mirror
Babadook
Sinister
Si multe altele.
Sincer sa fiu, unul dintre filmele horror care chiar mi-a placut este "man in the dark", mi-a placut fiindca nu consista in monstri, spirite, posedari. Nu zic ca e ceva de speriat dar mi s-a parut interesant de vazut.