| Ravi880 a întrebat:

Știe cineva dacă din seria de animație Cuibul dragonului și Tronul elfilor va mai apărea si partea 3?

3 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Deocamdată nu. Trebuia să fie o trilogie dar au intervenit diverse aspecte și au rămas doar cele două filme.
''Due to the expiration of the contract with Shanda, and the disinterest of the company to work with Mili Pictures, Throne of Elves is now being edited and marketed to be released as a standalone film.''
http://dnsea.fandom.com/wiki/Throne_of_Elves

| Ravi880 explică (pentru Raven):

Păcat, zău așa cât putea să coste partea 3?

| Raven a răspuns (pentru Ravi880):

Păcat, într-adevăr, dar m-am învățat cu dezamăgirile de acest gen, nu-i prima oară când ceva care îmi place nu se mai face. Măcar ne consolăm cu ideea că animațiile, spre deosebire de actori, nu îmbătrânesc și producția la un astfel de film ar putea fi reluată oricând, spre deosebire de un serial ca Firefly ori Blood Ties.