| Cduncfujndf a întrebat:

Știe cineva filme, în care personajele să aibă super puteri, dar să nu fie super eroi? ( De exemplu, cum e serialul The Gifted, sau Titans chiar dacă sunt super eroi). Aș vrea să văd un film de genul ăsta, dar să nu fie cum sunt alea de la Marvel, de exemplu Căpitanul America, Omul de Oțel. Să fie ceva mai interesant, poate chiar magie, nu numai super puteri. Poate să fie și ceva cu sirene, sau oameni care se pot transforma în animale.
Știu că cerințele mele sunt cam ciudate, dar genul ăsta de filme îmi plac cel mai mult.
P.s. Doar filme, nu și seriale, că deocamdată urmăresc Titans, și nu mai am timp să văd și alt serial.

5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Heroes e exact ce cauti.

| Celcestietot a răspuns:

Păi îți recomand Carrie (2013, pe cel de până în anii 2000 nu l-am văzut, dar ideea este aceeași), franciza Star Wars (oameni cu puteri dobândite, nu sunt supereroi), Zbor de fluture (nu vreau sa dau spoilere, dar putere se numește că are), Cronici (nu dau spoilere), Doom (parcă era din anul 2005, un virus transforma oamenii în...). Aceste filme mi-au venit momentan în minte.

Nota: O franciza este alcătuită din mai multe filme, nu se poate numi serialwinking.

| Cduncfujndf explică (pentru Celcestietot):

Carrie l-am văzut. Cred că o să mă uit la Zbor de fluture sau la Cronici.

| Celcestietot a răspuns (pentru Cduncfujndf):

Nu știu, dar eu ți le recomand pe amândouă, alegerea îți aparținewinking.

| Themoreyouknow a răspuns:

Brightburn