| anonim_4396 a întrebat:

Tocmai ce am vazut filmul The Birds dupa cartea lui Daphné du Maurier, da nu am vazut finalul, filmul se termina la partea cand o duceau la spital pe Melanie... Unde pot vedea restul?

6 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru Amilik):

Ai raspuns asa, aiurea si in scarba...
Pana aici am vazut si eu. Daca dadeai raspunsul asta mcar puteai sa te uiti la ultima parte sa vezi unde se termina...

| Amilik a răspuns (pentru anonim_4396):

In scarba ai raspuns tu acum. Daca ai observat tu link-ul pe care ti l-am dat continea FILMUL IN INTREGIME. Nu stiu de ce te-ai simtit asa de ofensat, daca ai vazut de doua ori filmul (o data vizionat de tine si o data de pe link-ul trimis de mine) nu ti-ai putut da seama ca ASA SE TERMINA?! Citeste cartea si constata ca nu are nici ea final; el, FINALUL, este deschis interpretarilor cititorului.

| anonim_4396 explică (pentru Amilik):

Sa fii sanatoasa, macar de acum in colo. Am colegi care au vazut continuarea dar e pe DVD. Deci poti sa iti dai cu link-ul acela de cap OK?

| anonim_4396 explică (pentru Amilik):

Pe mine ma intereseaza filmul, nu cartea. Daca as fi vrut as fi citit cartea, dar de asta caut filme. E o diferenta... Am zis doar ca e dupa cartea ei o bucata, prima parte. Pana si mama l-a vazut pe tot la TV, dar pe Internet nu este din pacate...

| Amilik a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca ai stii sa folosesti cu adevarat netul ai vedea ca filmul original semnat de Alfred Hitchcock are 120 MINUTE NICI UN MINUT MAI MULT. A existat un "sequel" in 1994, The Birds II: Land's End, semnat de un alt regizor, Rick Rosenthal, care nu are nici o legatura cu filmul regizat de Hitchcock dupa nuvela scriitoarei Daphné du Maurier. Nu o mai arde atat in figuri ca NU exista un alt sfarsit al filmului decat cel pe care il gasesti oriunde il cauti. Toate aceste date sunt verificate din surse sigure
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Birds_(film)
Daca esti asa lipsit de imaginatie incat nu poti sa iti imaginezi tu singur un final nu ai decat sa imprumuti vestitul DVD de la unul din colegii care l-au vazut si sa iti satisfaci... curiozitatea. Sau poate mama ta iti poate povesti daca tot l-a vazut. /:)