| StefiBalea a întrebat:

Totii cred ca ati vazut filmul Titanic, acum urmeaza intrebarea mea:cine poate sa-mi spuna si mie daca acel colier numit "inima oceanului" mai exista si astazi...adica este expus undeva.Din cate stiu eu Titanic este un film reprodus din fapte reale adica colierul acela chiar era adevarat si acum zace undeva pe fundul oceanului Atlantic sau este expus la vreun muzeu, sau il detine cineva? Astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Dariusbbbbbbb444444444 a răspuns:

La final "Rose" arunca colierul pe fundul oceanului... evident colierul din film era fals dar in realitate colierul nu exista, povestea de dragoste dintre Jack si Rose a fost inventata ca un "plus" pentru film...

2 răspunsuri:
| XxBlueRosexX a răspuns:

Acel colier a existat candva dar nimeni nu stie nimic de el... poate fii la cineva poate fii pe fundul oceanului exista multe variante dar nu se stie cea exacta...tot ce se stie e ca acel diamant a fost pe coroana unui rege apoi a fost dat disparut iar dupa ce a fost gasit l-au pus pe un colier si l-au numit Inima Oceanului cel putin asa stiu eu.