| Adriana_Barancea_1982 a întrebat:

Cred ca toti stim de renumitul colier din filmul titanic. Stiti daca cel din film era cel real si ce s-a intamplat cu el?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Chiar crezi ca cineva ar arunca un colier adevărat?
Plus ca nu ar fi filmat ei chiar în mijlocul oceanului.

| NLS a răspuns:

Nu toate intamplarile din film sunt reale.
Toate personajele sunt fictive, si la fel colierul.
Doar informatiile despre vas sunt reale (macheta creata special pentru film arata 90-95% la fel).
Partea de inceput a filmului, cand in 1996 echipa aceea gaseste ramasitele vasului si implicit colierul, e tot fictiune.
Aici cred ca ai muscat tu momeala.
Tot ce ai vazut in film in afara de vas in sine, si etapele pana la scufundare, sunt poveste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa-l furam DM me. Am niste baieti din Ferentari interesati

| gogu220 a răspuns:

Hai că vă explic.
Colierul din film nu e cel real.

Cel real e la mine.

Întrebarea este cum poate cineva să construiască un vapor super luxos în care să aibă acces şi cei din pătura de jos a societătii?

| CarcotasulVesel a răspuns:

Trebuiau sa bage o poveste de dragoste intr-un film care nu e documentar, si cum ma indoiesc, ca e asa de usor de gasit in realitate, au inventat tot

in plus, baietii veseli de pe nava aia care a descoperit titanicul, trebuiau tinuti in priza relativ la ceva, si cum povestea de dragoste in sine nu ar fi fost cinestiece pentru ei, au bagat si colierul de care ei erau puternic interesati asa ca "trebuiau" sa asculte povestea de dragoste ca sa afle ce s-a intamplat cu, colierul

chestii de functionalitate a unei povesti/roman/film... deh

| Adriana_Barancea_1982 explică:

Eu am intrebat daca chiar exista. Nu inteleg de ce ma luați peste picior, Marog atata puteti duce câțiva dintre voi?