| Ionut659 a întrebat:

TPU dacă creatorii unui anime nu mai fac sezoane/episoade pot face fanii în locul lor? Un fel de fanmade. Mă gândesc că au drepturi de autor și nu le pot posta.
M-am uitat la câteva animeuri mai populare care au fost abandonate de autorii lor și nu am văzut nici o animație cu ele ci doar fanarturi.

5 răspunsuri:
| 3ery66 a răspuns:

Cred ca vrei sa spui un fel de"comic" sau ceva de genul, nu sunt sigura dar ai putea incerca.Succes!

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Poti incerca dar nu sunt sigura saca il poti publica. E posibil sa ai libertatea de publicare dar sa anunti clar ca este un fanart, o continuare de catre un fac. Oricum mi ar faca placere sa urmaresc o continuare facuta de tinewinking

| Ionut659 explică (pentru EllaAndreea1655):

Păi singur nu voi face nici măcar un episod, trebuie să editez mult, îmi trebuiesc voci, un scenariu etc. Dacă cu o echipă întreagă ei reușesc să facă într-o lună un episod (așa cred eu)...eu singur nu voi reuși dar mai am o variantă, să fac stil manga animat. Pare ciudat dar ar merge.

| Ionut659 explică (pentru 3ery66):

Nu,o animație dar e prea greu de făcut așa că...mai bine renunț. Sunt foarte multe de talii și la câte cadre pe secundă trebuie făcute...

Ar fi o idee un comic dar parcă nu are același farmec. Mulți pot face un comic și nu este chiar așa de greu

| EllaAndreea1655 a răspuns (pentru Ionut659):

Da e destula munca pentru un episod, dar seria manga este deatul de usor de realizat si o poate face si o singura persoana