| Zenithf a răspuns:

Ce sa spun, ca se promoveaza incultura si superficialitatea prin toate mijloacele? Din pacate cei care ar trebui sa ia vreo masura impotriva acestei propagande sunt ori destul de inculti ei, ori sunt demult satui de a lupta in asediul asta.

| CosteaVlad a răspuns:

Nu prea mă uit de regulă la TV la astea, dar sincer mi-au plăcut. :D Sunt (semi)amuzante, m-am uitat la toate trei până la sfârşit.
Nu sunt nici pe departe fan Hannah Montana sau cum o chema pe aia, Doamne fere, dar mi s-au părut ok. Nu sunt de părere neapărat că în acest film se "promovează" incultura, ci doar se face o parodie pe seama acesteia, e cu totul altceva.
Nu zic, ştiu foarte bine ce fel de desene / programe pentru copii erau când eram eu mic, nu se compară absolut deloc cu stupizeniile care se produc acum.
Dar referindu-mă strict la producţiile din ziua de azi pentru copii, eu zic că decât asta: http://www.trilulilu.ro/bogdan_tody/0b1fe80f5b2c5a (de exemplu), cred că tot mai bine Hannah Prostana. :D Adică dintre o întreagă turmă de producţii proaste, o alegi pe cea mai puţin proastă, că no, ce să faci, la ce să-ţi pui copilu să se uite... :D
Desenele alea moderne cu Donald chipurile cic-ar fi educative, haoileu, le fel ca "Orăşelul Leneş". "Educative" pentru cine le consideră (eu nu), dar în orice caz... educative sau nu, sunt seci rău de tot. :))
O zi bună! :)