| Simpatic a întrebat:

Ultimul film vazut?

Daca se poate si cred ca va fi subiectiv si o nota pe care o acordati acelui film in sistem de notare de la 1/10.

Daca este vorba de un serial, sa fie doar cele pe care le-ati vizualizat integral si/sau terminat.

53 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Viraj periculos & zile fierbinti... ambele 10. Sergiu nicolaescu cel mai bun actor din trecut cand era tanar

| Simpatic explică (pentru mgtow):

Bun ca si regizor de asemenea.
In alta ordine de idei, imi place seria Comisarul Moldovan/Miclovan nu stiu de ce.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Merita vazute toate filmele cu el... stiu ca mai am de vazut dar nu alea cu antichitati din epoca romana. Celalalte cu pistoale si haine comuniste merg

| Simpatic explică (pentru mgtow):

Da la cele comuniste ma refer, ce imi placea cand Gheorghe Dinica avea acea geaca sau cum s-o numi lunga din piele, rolul lui Paraipanwinking

| mgtow a răspuns:

Captain marvel, 8. Dar merge terminator dark fate, bumblebee, venom

| Simpatic explică:

Ultimul film pe care l-am (re)vazut : Shinjuku Incident (2009 )
Este unul dintre putinele roluri pe care le-a avut jackie chan intr-o drama autentica.
Un fel de morala ca degeaba incerci sa iti ajuti apropiatii daca o faci prin fapte infractionale. Apare si organizatia Yakuza in film.
O productie chinezo-japoneza care este diferita ( ca mai toate filmele si serialele asiatice) fata de productiile americane, la ei emotiile sunt exprimate pe micile si marile ecrane cumva diferit, parca traiesc altfel si gandesc altfel fata de noi. Cei care au urmarit chiar si animeuri sau productii cinematografice asiatice stiu la ce ma refer.
Pentru amatorii de drame cu actiune alerta, recomand.

Nota mea : 7/10

| Simpatic explică:

IT (2017) : nu credeam ca mai poate sa imi placa un film horror cu pusti in rolurile principale, dar acest film mi-a placut, nu am mai vazut un film de groaza de ani buni, acesta a fost light dar bunicel dupa parerea mea.
Imi aduc minte ca in copilarie aproape am ramas cu sechele dupa ce am urmarit originalul It din anii 90, acel film a fost spaima copiilor care l-au vizionat, acest clown enervant de urat...
Nota mea pentru acest film: 7/10

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

L-am vazut cand eram mai mica pe cel din 90... o saptamana n-am mai dormit bine. rolling on the floor
Ambele (cel din 90 dar si cel din 2017) mi s-au parut ok ..ca nota..as da 8/10

| Simpatic explică:

The Girl on the Train (2016) - am simtit de la o posta ca are o nuvela la baza, nu stiu cum am facut, daca in trecut nu m-a atras genul acesta de drama cu elemente psihologice, filmul asta mi-a captat atentia.
Pentru iubitorii si iubitoarele de drama cu elemente de romance, psihologic este de vizualizat chiar daca are aproape 2 ore.

Nota: 7/10

| Simpatic explică:

Am mai bagat un film, revazut
Cruel Intentions (1999), merita pentru distributie, pentru drama si sexwinking
nota mea pentru acest film 8/10

| Simpatic explică:

Am revazut Sex Drive (2008), e misto cu adolescenti, pentru adolescentii care nu l-au vazut inca e de vazutwinking
dau 7/10

| Simpatic explică:

A Kiss Before (1991) intriga a fost placuta insa filmul la modul general un B movie

nota: 6/10

| Simpatic explică:

Ford v Ferrari (2019) : surprinzator de placut, mai ales pentru iubitorii de masini si nu numai! Chiar daca are peste 2 ore nu m-a plictisit nicio clipa, un film minunat cu o distributie buna.

nota: 8/10

| Simpatic explică:

Serial anime Paranoia Agent aka Môsô dairinin (2004) : https://www.anime-planet.com/anime/paranoia-agent nu mi-a placut, chiar daca are doar 13 episoade a cate 24 min fiecare, este destul de incurcat si ciudata viziunea scenariului.
nota: 6/10

| Simpatic explică:

Jay and Silent Bob Reboot (2019): 5/10, praf si pulbere

| Simpatic explică:

Ready or Not (2019) : 6/10

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Coco (2017). 10/10.

| Celcestietot a răspuns:

The Prestige (2006)

Nota 8.

-1 p, deoarece am avut momente cand ma plictiseam din cauza actiunii.
-1 p, pentru ca puteai prevedea pe o distanta maricica ce se va intampla cu actiunea filmului.

| Sn4k3 a răspuns:

The Intouchables, 9/10

| Nemessys a răspuns:

F*ck my step sis.
Ce? ai zis ultimul film vazut. Poftim. rolling on the floor
8. cam scurt.

| Simpatic explică (pentru Nemessys):

Asta e xxx dupa denumire happy
nu e nicio problema asa am zis ultimul film vazut, deci ai fost pe subiect

| gemeni6226 a răspuns:

Mi-a fost enorm de dor de vremurile vechi fara griji asa ca m-am uitat la filmul ''Singing in the rain''1952 iar azi am inceput sa ma uit la filmul'' Funny face'' 1957. Toate aceste filme vechi imi aduc aminte si ma fac sa retraiesc atmosfera fara griji de care duc dorul a copilariei si adolescentei mele.

| gemeni6226 a răspuns:

A si ce nota as da, 10 la Singing in the rain.

| gemeni6226 a răspuns:

Death at a funeral 2007 nota 10 cu steluta.As mai vrea sa vad astfel de filme la care incepind de la minutul 20 si pana s-a terminat am ris tot filmul cu o pofta nebuna.

| StrongHeart a răspuns:

After life, cat am avut o luna gratis pe Netflix.E scurt, cred ca are doar 6 episoade momentan si e despre un barbat carui i-a murit sotia de cancer si a intrat intr-o depresie, e un fel de comedie, dar are un umor mai negru.Rezonez cu tipul din serial pentru ca la momentul actual si eu trec printr-o depresie si e important cand nimic nu merge sa inveti sa nu iti pese si sa iei viata putin in gluma.
El incearca sa treaca peste greutatile de zi cu zi fiind sarcastic sau ironic si incercand sa-i pese cat mai putin.
Nu stiu ce nota sa-i dau, e un serial ok, asta e ultimul vazut si e destul de scurt dupa cum am spus.Ce am invatat din el? Sa nu iei viata prea in serios.

https://www.youtube.com/watch?v=OU2241K7H5A

| Simpatic explică (pentru StrongHeart):

Multumim pentru comentariul tau!

| AnastasiaK a răspuns:

Tiger (Sangre en la boca)
Notă, as zice 5, dar l-am vazut la plictiseala asa ca a fost potrivit avand in vedere ca nu aveam chef de ceva prea serios.

| Endoryus a răspuns:

Joker. Nu dau eu note ca nu le am cu asta. Mi-a placut, asta conteaza.

| Simpatic explică (pentru Endoryus):

N-am avut inca rabdarea necesara, nu stiu de ce, sa-l vad vizualizez, dar il iau in calcul in viitorul apropiatwinking

| Endoryus a răspuns (pentru Simpatic):

Gusturi si gusturi. Nu mai am de mult rabdare sa vad un film cap/coada. Poate a ajutat faptul ca era si iubita cu mine si cred ca ma lovea peste mana daca ma atingeam de tastatura laughing. Oricum, merita filmul. Dar vezi ca e drama, nu prea multa actiune. Sa nu te astepti la altceva.

| Simpatic explică (pentru Endoryus):

happy

| TheWhiteDemons a răspuns (pentru Endoryus):

La fel si parerea mea.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Endoryus):

Asta l-am vazut si eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

The war of the roses (an 1989). Foarte bun. Despre lupta dintre sot si sotie. As da un 9.
Daca vrei o drama cu adevarat buna vezi More than blue (an 2009). il gasesti integral tradus in engleza pe Youtube. Dau nota 10 fara discutie. Poveste dintre doi orfani.

| Iunix a răspuns:

Moartea domnului Lăzărescu

Nonstop

| Jus7t a răspuns:

The Irishman.
10\10, it's what it is.

| eckblume a răspuns:

Pet (2016) - 7/10. Nu e chiar horror, iar finalul a fost neasteptat.

| Vikaa a răspuns:

Vulpita si Viorel by Acces Direct.

| acerr a răspuns:

Da! mai mult decat 10! Homeland

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Filmul shogun 10
serialul Prison Break 10

| MagicOneT a răspuns:

Joker recomand si eu, si cred ca este cel mai bun film din ultimii 5 ani, fara exagerare. Si probabil cel mai bun film nominalizat la Oscar de la The Shawshank Redemption incoace.