| Simpatic a întrebat:

Ultimul film vazut?

Daca se poate si cred ca va fi subiectiv si o nota pe care o acordati acelui film in sistem de notare de la 1/10.

Daca este vorba de un serial, sa fie doar cele pe care le-ati vizualizat integral si/sau terminat.

53 răspunsuri:
| andiceasu95 a răspuns:

A fost o data la Hollywood nota 1/10, cel mai prost film vazut vreodata

| Gigi777 a răspuns:

Filmele pe care le recomand sunt cele din topul listei site-ului IMDB unde gasesti si descrierea filmelor. Dupa parerea mea, un film bun are o poveste captivanta si finalul te face sa te gandesti la existenta, la viata. Consider ca ar trebui sa analizam mesajul profund pe care il transimte opera.
Recomand filmele:
Forrest Gump(1994)
Scarface(1983)
Network(1976)
Schindler's List(1993)
12 Angry Men(1957)
Shawshank Redemption(1994)
Casablanca(1942)
The pianist(2002)
Rocky(1976)
The Godfather(1972)
Fight Club(1999)
One flew over the cuckoo's nest(1975)
It's-a wonderful life(1946)
A clockwork Orange(1971)
How the Grinch stole Christmas(2000)
Leon(1994)
Whiplash(2014)
The good, the bad and the ugly(1966)
The silence of the lambs(1991)
The lion king(1994)
Desigur, lista mai continua, dar voi enumera atat deocamdata. Sanate!

| Simpatic explică (pentru Gigi777):

Multumim pentru lista, dar le-am vazut cam pe toate. Totusi topicul era despre ultimul film vazut nu despre ce credem ca merita vazut.
Nu o lua in nume de rau, poti scrie pe acest topic oricand!

| lalaura94 a răspuns:

Am revazut seria Matrix, super filme, mai ales primul, 9/10.

| Simpatic explică (pentru lalaura94):

Daca imi permiti, da o serie diferita de tot ceea ce s-a facut pana atunci, a fost inovativ din multe puncte de vedere cand a fost lansat Matrix.
Imi aduc aminte ca pentru rolul principal Keanu Reeves a castigat atat de multi bani incat le-a cumparat tuturor colegilor din film, cate o motocicleta Harley Davidson si acel model era destul de scump in genul 100.000 dolari.

| Aallexxuuttzzuu a răspuns:

The las song 2010 - nota 9

| Simpatic explică (pentru Aallexxuuttzzuu):

Multumim pentru recomandare

| Aallexxuuttzzuu a răspuns:

Vazut chiar acum: I Still Believe (2020) - https://filmemoca.xyz/movies/i-still-believe/

nota: 10