| tudiboss1 a întrebat:

Un anime in care personajul principal se antreneaza sa devina tot mai bun in lupta, in genul naruto, kimetsu no yaiba?

Răspuns Câştigător
| WeebGodAkane a răspuns:

Shana no shakugan-
Dar la inceput nu prea e vorba de antrenamentul lui, e terminata seria, are 4 sezoane unul a cate 25 de episoade cam

The rising of the shield hero-
La inceput acesta e un simplu om ce a ajuns intr-o alta lume, unde el era catalogat drept eroul scutului dar ajunge puternic, e ongoing seria

Highschool DxD-
In ciuda genului ecchi care e destul de prezent, personajul principal se tot antreneaza sa devina mai puternic, are 4 sezoane

Black clover-
Seria e ongoing, e despre Asta, un tânăr care desi n-are magie in mare parte, el viseaza sa fie regele vrajitor si acesta se antreneaza sa devina la fel de bun ca ceilalți

Mai stiu si altele, dar astea iti ajung pe moment presupun

1 răspuns:
| Raven a răspuns:

Bleach, Dragon Ball, Hunter x Hunter