| Mimo2 a întrebat:

Un prieten imi tot spune că poti muri asa ca in "destinatie finală", filmul.
Dar acum serios, sunt doar niște efecte exagerate și nerealistice.
Ce spuneți?

6 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Se poate muri in orice fel, doar ca slabe sanse sa mori exact ca in film.

| Justme1997 a răspuns:

Am gasit mai multe articole pe net, unele dintre cazuri asemănătoare s-au intamplat in viata reala

https://www.therichest.com/......on-deaths/

| teo530 a răspuns:

Da se poate dar sunt slabe şanse. Urmăreşte şi serialul 1000 de întâmplări mortale că aici sunt chiar întâmplâri reale.

| MaziluHDGAMMING2009 a răspuns:

Teoretic ai putea muri in moduri similare dar sansele sunt foarte mici

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Da si nu. Adica poti muri atat de repede si atat de multe moduri, tocmai de aceea viata omului este atat de fragila. Unele cazuri (nu toare) se pot intampla in viata reala, dar cum ai spus si tu sunt niste efecte exagerate (dar contin putina realitate). Cazurile din acele filme sunt unele mai rare dar asta nu inseamna ca nu se pot intamla in viata reala.

| MarvelStars28 a răspuns:

Sunt efecte exagerate, dar nu nerealistice. o femeie din china a murit prinsa de scara rulanta exact ca in film. sansele sa se rupa un pod si sa pici fix in catargul unei barci, ca in FD 5 sunt de 1 la un milion, dar nu e nimic imposibil. solarele au un sistem antiblocare si pot fi oprite de urgenta din interior, si temperatura maxima nu te lasa sa arzi ca un sobolan inauntru, dar alea mai vechi...cine stie? stay safe!