| TheDestroierKingOfDark a întrebat:

Va rog care ma lamureste madara tobi este obito prietenul din copilarie a lui kakashi sau madara tobi este madara uchiha?si daca da ce sa intplat cuobito ca tobi avea masca care acperea un ochi si lasa doar unul si asta presupuneam ca este obito dar acum este alceva deci cum e cu madara cu e cu obito?

6 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Tobi ăsta, cauzează numai probleme. Voi încerca să elimin câteva caractere, şi să vad cine pot presupune că este. Obito nu are cum să fie, pentru că a murit când era copil. Uchiha Madara, nu prea ar avea sens pentru că îl învie Kabuto cu nu mai ştiu ce tehnică. Cred că este Uchiha Kagami. Sunt foarte asemănători tipii aceştia.
http://www.google.ro/......tp?/imgres

| QueenBey a răspuns:

Am sa-ti spun eu adevarul! Madara/Tobi este Obito, asa am citit in manga! Si totusi este si logic pentru ca la un ochi are Sharinganul si la celalalt unde trebuia sa aiba din nou sharinganul are rinnenganul deoarece celalalt este la Kakashi!

| fdhgcvnb a răspuns:

Buna! Nimeni nu stie exact cine este Tobi. Obito este mort-cat despre ochii lui, unul ii este transplantat lui Kakashi, iar celalalt a fost distrus cand o piatra i-a strivit partea dreapta a corpului.Madara Uchiha este de asemenea mort.Vei vedea putin mai incolo,cand va fi inviat printr-o tehnica interzisa:deci este clar ca daca a fost inviat,el a fost mort,nu? Citeste manga si ai sa afli! Parerea mea personala este ca Tobi este Izuna Uchiha,fratele lui Madara,insa este o varianta cam putin probabila,caci se stie ca si el este mort-ucis de Madara,plus ca Masashi Kishimoto,creatorul/autorul animeului/manga Naruto ne-a oferit o scurta imagine de-a lui Tobi fara jumatate din masca si nu parea nimeni cunoscut, ci un om batran, deformat oarecum. Sper ca te-am ajutat catusi de putin sa intelegi sau macar sa iti faci o idee! Urmeaza sa aflam cine este! happy

| Sp3edy a răspuns:

Daca v-ati uitat la toate ep cu tot cu amintiri veti obs ca e Madara Uchiha.
249 - Îţi mulţumesc

248 - Lupta până la moarte a celui de-al Patrulea Hokage!

247 - Ţinta: Nouă-Cozi

| Adda1999 a răspuns:

Deci Madara tobi este madara uchiha! si eu am crezut ca madara era obito dar apoi mi-am amintit ca atunci cand Sharinganul lui obito sa activat intr-o lupta sa ranit la un ochi si la pierdut,iar celalalt ochi este la kakashi, obito a murit si i-a dat sharinganul lui kakashi, daca te uiti in episoadele viitoare o sa vezi ca are sharinganul la amandoi ochii dar ala care acoperea ochiul este un sharingan mai puternic decat celalalt care se vedewinking FUNDA?

| edyedy a răspuns:

Hmmmm......deci asculta!

poate fi obito(cel mai probabil)pentru ca in manga 597 explica kakashi ca exista o conectiune intre puterea lui kamui si a lui tobi.Tobi la urma zice de razboiul de la ppodul kannabi si kakashi isi da seama ca e obito...

ps: poate ca cineva la salvat pe obito nu stiu da in episodul cand sasuke lupta cu danzou in mana are un lichid ciudat pe partea dreapta... http://anime.kage.ro/manga/naruto-manga/naruto-manga-597/#start