| ionik09 a întrebat:

Va rog recomandati-mi si mie un film bun...nu vreau neaparat nou.
FILME EPICE
mersi

11 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Baiatul tatii

| butterflyeffect0000 a răspuns:

-The Shawshank Redemption (1994) -Inchisoarea ingerilor
-Se7en (1995)
-Sleepers (1996)
-The Basketball Diaries (1995)
-The Count of Monte Cristo (2002)
-Road to Perdition (2002)
-Mystic River (2003)
-The Curious Case of Benjamin Button (2008)
-Law Abiding Citizen (2009)
-Life of Pi (2012)
-Hachiko: A Dog's Story (2009)
-Detachment (2011)
-My Girl (1991)
-Desperate Measures (1998)
Acestea sunt printre filmele mele preferate pe care mi le amintesc in acest moment...(n-am pus in socoteala Titanicul pe care toata lumea l-a vazut si deci era de prisos sa il pun il lista de mai sus!) Eu ti le recomand cu placere pe toate dar cel din varful listei cu siguranta va ajunge la inima ta... doar daca il vei urmari cu atentie si rabdare.

| OnuOnulică a răspuns:

Acvila legiunii a IX-a (The Eagle) este un film de război istoric epic din 2011 regizat de Kevin Macdonald, cu Channing Tatum, Jamie Bell și Donald Sutherland în rolurile principale. Adaptare de Jeremy Brock după romanul istoric de aventuri al lui Rosemary Sutcliff, The Eagle of the Ninth (1954), filmul spune povestea unui tânăr ofițer roman care caută să recupereze steagul legiunii tatălui său care s-a pierdut în părțile nordice ale Marii Britanii. Povestea se bazează pe presupusa dispariție a Legiunii a IX-a Spaniolă în Britania.

Australia este un film din 2008, un film epic romantic regizat de Baz Luhrmann și avându-i ca protagoniști pe Nicole Kidman și Hugh Jackman. Este al doilea film australian cu cele mai multe vânzări din toate timpurile, după filmul Crocodile Dundee. Scenariul a fost scris de Luhrmann și scenaristul Stuart Beattie, împreună cu Ronald Harwood. Filmul este o povestire cu personaje, cu acțiunea între 1939 și 1942 în timpul unor evenimente dramatice din nordul Australiei, așa cum a fost bombardarea orașului Darwin din cel de Al doilea război mondial. Producția a fost filmată în Sydney, Darwin, Kununurra, și Bowen. Filmul trebuia să fie difuzat în 13 noiembrie 2008 în Australia[5] și în 16 noiembrie 2008 în Statele Unite;[6] dar Fox a anunțat că a amânat premiera în Australia și în Statele Unite, până în 26 noiembrie 2008, [7] cu difuzarea filmului în lumea întreagă de la sfârșitul lunii decembrie 2008 și până în ianuarie și februarie 2009.

Inimile Lumii (Hearts of the World) este un film mut regizat de David Wark Griffith în anul 1918. Filmul a avut rolul de a face propagandă Primului Război Mondial și de a schimba mentalitatea publicului american. Filmul a fost realizat la cererea exclusivă a Guvernului Britanic condus de David Lloyd George și s-a filmat atât în Marea Britanie cât și pe Frontul de Vest din Franța.

| Neo12 a răspuns:

August Rush, The notebook, Hachiko

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimul imparat(The last emperor)
Vezi trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=PtFrcVjVJBI.

| DoriKat a răspuns:

Riddick!
si Portretul lui Dorian Grey

| Mihaela0011 a răspuns:

* THE CURIOUS CASE OF BENJAMIN BUTTON
* Thruman's show
* The road
* The pursuite of happyness
* Spread
* If only
* Now is good
* What happens in Vegas
* A few best men

| Mihaela0011 a răspuns:

Inca unul:,, MEET JOE BLACK'' interesant subiect.

| SilviaOVM a răspuns:

Ceva fun: Alvin si veveritele, sau Cat dureaza o casnicie? Sau poti incerca Doi frati. happy

| αℓιηα a răspuns:

Superhero online movie

| Jaspper a răspuns:

Now you see me, Oblivion, Thor, Man of steel, Pacific Rim, World war z, Expendables 1/2, Escape Plan, The Avangers, Wolverine, This is the end [ 2012] sau comedia din 2013, Seria kick ass, Hobbit 1/2, Triologia lord of the rings, Homefront, Django, 2Guns