| Kapetanosable a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie daca stiti cum se numeste cu urmatoarea actiune:Filmul se desfasoara in timpul razboiului dintre America si Japonia, acesta(filmul) fiind o propaganda impotriva bombelor atomice.Este vorba despre o bomba atomica care a distrus lumea, ramanand in viata doar cativa adolescenti.Treptat apar din ce in ce mai multi sobolani care la un moment dat invadeaza planeta, acei adolescenti sunt ucisi chiar de sobolani, iar la sfarsit, cand pe pamant au ramas doar sobolani apare un om cu o masca de gaze pe fata care omoara sobolanii, iar la final isi da masca jos si surprinzator, are fata de sobolan(era un sobolan imens).
Filmul este foarte vechi.

Va rog, dau funda categoric la cel care stie cum se numeste filmulhappy

1 răspuns:
Apache
| Apache a răspuns:

Nu stiu...dar e cele mai tampit scenariu pe care l-am vazut vreodata!