| Theo94 a întrebat:

Vikings sau Spartacus, ce serial preferati si de ce?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Spartacus ca e mai scurt si recunosc Vikings inca nu l-am vazut laughing
Oricum mi-a placut mult Spartacus atat serialul cat si filmul original din 60'

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Spartacus ca... imi plac gladiatorii big grin

| Dismally a răspuns:

Vikings clar, la Spartacus nu am rezistat nici 2 episoade...

| laSoledad a răspuns:

N-ai cum sa alegi pe unul, necunoscandu-l pe celalalt. Vikings. Are actori care joaca bine.

| Simpatic a răspuns (pentru laSoledad):

Ba daca ai preferinte alegi si fara sa te uiti la celalt pentru ca exista ceea ce se numeste subiectivitate si cu ajutorul ei luam decizii in fiecare zi, nu mereu cele mai bune e adevarat.
Si Spartacus are actori si e destul de fain pentru scenele de omor si sex

| laSoledad a răspuns (pentru Simpatic):

Inteleg partea de subiectivitate, dar cand te intreaba x sau y e bine sa aflam despre ambele cand alegem. Asta se poate aplica chiar si la partide politice. Pe acel rationament, unii oameni spun ii votez tot pe x ca pe z astia nu-i cunosc. Desi aveau timp sa se intereseze de ei. (Nu ca i-ar cunoaste pe x cu adevarat oricum, hehe).

| Simpatic a răspuns (pentru laSoledad):

Asa este