| Cazecage a întrebat:

Voi la ce desene animate va uitati când erați mici? Eu ma uitam la: zâmbetul lui Sharon, Babar elefantul, My little pony in varianta anilor 80, Marina (mica sirena), testoasele ninja din ani 80 și din 2003, Captain Planet, zori generația z.Și dacă aș mai sta sa le enumăr cred ca m-ar apuca noaptea.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestiri din criptă, Zâmbetul lui Sharon, Simsalagrim, Familia Trăznită, Misterele din Providence, Orașul câinilor (Dog City), Ocolul Pământului în 80 de zile cu Willy Fog, Minunata călătorie a lui Nils Holgersson. Au fost dintre cele mai bune și preferatele mele.

| Alyra a răspuns (pentru anonim_4396):

Omg, Nils Holgerson îmi plăcea mult, aproape uitasem de el. :O

| Cazecage explică (pentru Alyra):

Și eu m-am uitat la toate ep.E super

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Bună.
Deci, eu am cam mult timp liber așa că am căutat o listă cu desene care au fost difuzate pe jetix, minimax, cartoon, ca să-mi amintesc cât mai multe.

Jetix:

Ce-i cu Andy?
Copiii de la 402
Dennis pericol public
Dosarele Secrete ale Câinilor Detectivi
Familia Tofu
Galactik Football
Inspectorul Gadget
Jim Button
Lumea lui Bobby
Naruto
Oban cursele stelare
Orășelul Leneș
Pinocchio
Piratul Jack cel Teribil
Pisoiul Eek
Pucca
Regele Shaman love struck
Robogândăcelul
Sonic X
Spiderman
Spioanele
Școala Shuriken
Team Galaxy
Tutenstein
Viața cu Louie
W.I.T.C.H
Wunschpunsch
Yin Yang Yo!

Minimax:
Bibi Blocksberg
Arthur
Înconjurul Lumii în 80 de zile cu Willy Fog
Bibi și Tina
Zâmbetul lui Sharon
Horseland
Povești din Folclorul Maghiar
Martha Vorbăreața
Nouky și prietenii
Căpșunica Prajiturica

Cartoon Network:

Bakugan
Casa Foster pentru prieteni imaginari
Chowder
Confruntarea Xiaolin
Insula Dramei Totale
Laboratorul lui Dexter
Duel Masters
Scooby-Doo
Teen Titans
Tom și Jerry

Mă uitam pe jetix aproximativ toată ziua, la orice era. laughing Și uneori mai mutam canalul și pe minimax sau cartoon. Și acum, dacă mă uit la tv(nu prea mă uit), tot pe unul din canalele astea rămân. laughing
OK, cred că mă cuprinde nostalgia acum. puppy dog eyes

| Cazecage explică (pentru Alyra):

Și eu mă uitam toata ziua la desene. Maicamea starea vreo oră să mă deslușească de tv?

Răspuns utilizator avertizat
| Justme1997 a răspuns:

Iubeam :tutenstein
casa foster pentru prieteni imaginari
Super robot monkey team hyper force go
Witch
Gadget si gadgetinii
Dosarele secrete ale câinilor detectivi
Spioanele

| RKBlue a răspuns:

Voi da cate o nota pe originalitate, una pe cat de interesant e si voi face o medie.Acestea sunt orientative si le pun pentru cei interesati sa vada niste desene laughing
SpongeBob(6, 8)-7
Avatar Aang(10, 10)-10
Ed, Edd și Eddy(6, 7)-6, 5
Bibi Blocksberg(7; 7,5)-7,25
Curiosul George(7, 7)-7
Garfield(8,8)-8
Arthur(8,9)-8,5
Babar si aventurile lui badu(7, 8)-7, 5
Hurray pentru Huckle!(7, 5)-6
Cei 5 detectivi:caz dupa caz(Famous 5: On the Case)(7, 9)-8
Povesti din folclorul maghiar(8, 8)-8
Geronimo Stilton(7, 8)-7, 5
Vrajitoarea Lilly(7, 7)-7
Autobuzul magic(7, 8)-7, 5
Maestrul Strop(8, 5; 9)-8, 75
Martha vorbareata(7, 9)-8
Martin the Warrior(9, 10)-9, 5
Redwall(9, 9)-9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau niste desene misto cu Mia Malkova

| Michaeel a răspuns:

M-am născut la începutul anilor 2000. Ma uitam des pe Minimax, mai ales când eram mai mica. Ma uitam la Curiosul George, Desenele cu Barbie, My Little pony, Eu și Mia, Locomotiva Thomas, Horse land, Povesti din folclorul maghiar s.a...Cand am mai crescut am început sa ma uit la Disney Chanel/Nickelodeon și desenele lor pentru adolescenți(Bafta Charlie, Magicieni din Waverly Place, iCarly, Big time rush) apoi mai in zori de adolescenta m-am uitat la Cartoon Network (Sa înceapă aventura, Un show obișnuit, Laboratorul lui Dexter, Uimitoarea lumea a lui Gumball, Ben 10). Au fost desene frumoase, păcat ca nu se mai difuzează acum.