| MewCosmin a întrebat:

Vreau anime-uri in care sa fie action/romance. In care MC-ul sa fie OP dar modest si sa isi arate puterile doar pentru a salva persoana iubita.

2 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Rokudenashi Majutsu Koushi to Akashic Records
In asta e vorba de un profesor suplinitor la o scoala de magie si isi foloseste adevarata putere doar cand lumea e in pericol dar capata o atractie speciala fata de una din eleve, oarecum romance.
Anime-ul incepe ca comedie dar devine serios, cu actiune, si poveste ceva mai sumbra.
https://myanimelist.net/animelist/JohnKramer
Imi poti verifica lista de MAL, mai am pe acolo asa ceva.

| Lorena7712 a răspuns:

Inuyasha